Zaznacz stronę

Najstarszy wzorniczy konkurs w Polsce, organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, po raz 28 ogłasza laureatów. Po burzliwych obradach, Jury wyłoniło projekty, które niedawno pojawiły się na rynku oraz wyróżniają się doskonałym wzornictwem. Wybrane produkty zostały ocenione pod względem walorów użytkowych, wizualnych, ekonomicznych, innowacyjności, oraz tego jak wpływają na środowisko naturalne. Przyznano 28 nagród w poszczególnych kategoriach, oraz nagrody specjalne, które zostały wręczone na uroczystej Gali w Muzeum Narodowym 8 listopada 2021 o godzinie 14.00.

Po uroczystej Gali w Sali im. Wandy Telakowskiej w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, zostanie otwarta wystawa gdzie będzie można zobaczyć wszystkie wyróżnione produkty.

 

Przyznane zostały nagrody specjalne:

 

Wzór Roku 2021 – Nagroda Ministerstwa Rozwoju i Technologii

RECOMAT SMART, RECYKLOMAT

Producent: Recomat

 

Wzór Roku dla Kultury 2021 – Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dla projektanta Rafała Modlingera za mebel Baza

 

Wzór Roku dla Integracji 2021 –  Nagroda Integracja Lab

Mountbatten Brailler Tutor , maszyna brajlowska
producent: Harpo sp. z o.o.

Projekt: zespół Harpo Sp. z o.o. pod kierownictwem Jarosława Urbańskiego; Metaphor Sp. z o.o. Sp.k. – Anna Wróblewska; Ekierki Design Studio – Joanna Leciejewska

Produkt Roku 2021  – Nagroda Agencji Rozwoju Przemysłu
MOBOT® TRANSPORTER U1, robot mobilny

 

Zielony Wzór 2021 – Nagroda Orlen

Tiara LED, lampa drogowa

Producent Lena Lighting

Projekt; zespół projektowy Lena Lighting

 

Designer Roku 2021 – Nagroda Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego

Nikodem Szpunar

 

Zwycięzcy w kategoriach:

KATEGORIA DOM – ŁAZIENKA

  1. Geberit Sestra – brodzik prysznicowy

Producent: Geberit

Projekt: Geberit Group

  1. OMNIRES Y – bateria wannowa 5-otworowa, podtynkowa z rączką prysznicową

Producent: OMNIRES Sp. z o.o.

Projekt: Paulina Shacalis, Studio OMNIRES

 

KATEGORIA DOM – MEBLE

  1. Nagroda HAL – konsola

Producent: borcas

Projekt: Agata Nowak

  1. Nagroda BÓN COLLECTION

Producent: Moonwood

Projekt: Noma Studio, Ewa Nowak i Jarosław Markowicz

 

KATEGORIA DOM – KUCHNIA
KERNAU KGS D 6078 1B1D – zlewozmywak granitowy

Producent: Kernau

Projekt: Magdalena Musiał

 

KATEGORIA DOM – OGRÓD

VJETRA® – kostka brukowa

Producent: Bruk Sp. z o.o.

Projekt: Agnieszka Krasowska

KATEGORIA DOM – OŚWIETLENIE
XILO – lampy szklane
Producent: Labra Sp. z o.o
Projekt: Maciej Karpiak

KATEGORIA DOM – (PODKATEGORIA) RTV/AGD

SAMSUNG JET BOT AI+ – robot sprzątający

Producent: Samsung

Projekt: zespół projektowy Samsung

KATEGORIA DOM – (PODKATEGORIA) DEKORACJE

COTTONBEE – internetowa drukarnia materiałów (tkanin) do szycia

Usługodawca: CottonBee – Prosker Sp. z o.o

Projekt: zespół projektowy Prosker Sp. z o.o.

 

KATEGORIA NOWE MATERIAŁYSMARTFLEX UNI MAT+ – folia termoplastyczna
Producent: Schattdecor Sp. z o.o.
Projekt: dział rozwoju produktu Schattdecor

KATEGORIA NOWE TECHNOLOGIE

  1. Nagroda: MOUNTBATTEN BRAILLER TUTOR – maszyna brajlowska

Producent: Harpo Sp. z o.Projekt: zespół Harpo Sp. z o.o. pod kierownictwem Jarosława Urbańskiego; Metaphor Sp. z o.o. Sp.k. – Anna Wróblewska; Ekierki Design Studio – Joanna Leciejewska

  1. LUMINA – ładowarka do samochodów elektrycznych

Producent: ENELION Sp. z o.o.
Projekt: zespół projektowy Enelion

PRZESTRZEŃ PUBLICZNA

  1. Nagroda: OPUS 1 – elektrokardiograf

Producent: String

Projekt: PLEO design, Michał Bogusz

  1. Nagroda SM42-H2 – lokomotywa manewrowa z napędem wodorowym

Producent: PESA Bydgoszcz SA

Projekt: sylwetka zew.: Bartosz Piotrowski; kabina: Krzysztof Nogowski

 

  1. Nagroda MODERUS GAMMA LF 05 AC – tramwaj

Producent: Modertrans Poznań Sp. z o.o.

Projekt: Modertrans Poznań

 

KATEGORIA GRAFIKA / KOMUNIKACJA I OPAKOWANIA

  1. SERIA ETYKIET NA MIODY Z NATURALNYMI DODATKAMI

Producent: Miodziarze Sp. z o.o. – Manufaktura Rodziny Sadowskich

Projekt: Iwona Jasińska

 

  1. MÓJ WAWER – system identyfikacji wizualnej dla Urzędu M.St. Warszawy Dzielnicy Wawer

Usługodawca: MUFU Sp. z o.o. Sp. k.

Projekt: zespół projektowy pod kierownictwem Marcina Rossy

 

KATEGORIA PRACA / BIURO

  1. KROZMET FARMER – rodzina maszyn – urządzenia do pracy w rolnictwie

Producent: Krozmet spółka cywilna, Dawid Dąbrowski, Przemysław Agaszewski
i Jarosław Trusiak

Projekt: Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur: Małgorzata Adamus, Agata Kulik-Pomorska, Paweł Pomorski, Jakub Gołębiewski, Marzena Radzka-Wiśniewska oraz Ewa Dajer

  1. MOBOT® TRANSPORTER U1 – robot mobilny

Producent: P.P.H. WObit E.K. J. Ober s.c.

Projekt: autor projektu: Tomasz Kałkowski, kierownik zespołu projektowego:

Przemysław Degórski

 

KATEGORIA SPORT

CØ_LAB PAJAK® × LANGE & LANGE™ – modułowa kolekcja odzieży puchowej
i akcesoriów

Producent: PAJAK

Projekt: PAJAK® × LANGE & LANGE™ – Wojciech Pająk, Aleksander Lange

oraz Gustaw Lange

 

KATEGORIA RZEMIOSŁO

KIELISZKI KSIĘŻYCOWE

Producent: Aleksandra Kujawska & Helena Kujawska

Projekt: Aleksandra Kujawska

 

KATEGORIA SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA

MALU – urządzenie medyczne – dziecięcy holter EKG

Marka: Malu

Projekt: Zofia Hernas

.

Wystawa Dobry Wzór 2021

Godziny otwarcia codziennie

Oprócz poniedziałków 10-18

Instytut Wzornictwa Przemysłowego
Ul. Świętojerska 5/7 00-236 Warszawa.