Zaznacz stronę

Przed nami intensywne przygotowanie do wielkiego wydarzenia w świecie polskiego designu – ogłoszenie laureatów tegorocznej edycji konkursu DOBRY WZÓR.

Do konkursu zgłoszono 163 produkty i usługi dostępne na polskim rynku. Każde zgłoszenie zostało poddane dwuetapowej weryfikacji. Do finału zakwalifikowało się 114 produktów!

Wyboru laureatów dokonało interdyscyplinarne Jury, które oceniło innowacyjność, estetykę, funkcjonalność i jakość wdrażanych rozwiązań. W tym gronie zasiedli eksperci IWP, uznani projektanci oraz przedstawiciele instytucji państwowych.

Nagrodą główną w konkursie jest Godło: DOBRY WZÓR. Ideą tego prestiżowego wyróżnienia jest promowanie dobrego i innowacyjnego wzornictwa kształtującego polski rynek i promującego najlepszy design, zarówno wśród ekspertów w branży, jak i użytkowników oraz potencjalnych klientów.

Nadesłane finałowe projekty zostaną zaprezentowane na corocznej wystawie pokonkursowej w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 28.10 do 10.12.2023 r. w godzinach: pon.-pt.: 11-19, sob.-nd.: 12-19

Jak co roku powstanie także dwujęzyczny, polsko-angielski katalog Dobry Wzór 2023, który jest dodatkowym źródłem promocji dla nagrodzonych produktów i usług.

Tegorocznej jubileuszowej edycji towarzyszy przekrojowa wystawa retrospektywna, prezentująca polski dizajn na przestrzeni trzech dekad konkursu Dobry Wzór.