Zaznacz stronę

X-Fronter został zaprojektowany jako wyposażenie osobiste żołnierza lub służb mundurowych. Osobisty bezzałogowy statek powietrzny wprowadza nowe możliwości planowania strategicznego na dynamicznie zmieniającym się polu bitwy. Łatwość przenoszenia i szybkość przygotowania do lotu sprawiają, że dostarczanie informacji o najbliższym otoczeniu jest niezwykle proste i skuteczne.

Wyposażony w kamerę termowizyjną bezzałogowiec precyzyjnie wskaże potencjalne niebezpieczeństwo. Dzięki autonomii możliwe jest prowadzenie stałych misji patrolowych, m.in. w obiektach wojskowych, strategicznych lub przemysłowych oraz do automatycznego rozpoznawania anomalii otoczenia. Wyposażenie żołnierzy czy służb mundurowych w osobiste urządzenia rozpoznania znacząco wpływa na ich sprawność w podejmowaniu krytycznych decyzji na co dzień. Zminiaturyzowane wymiary urządzenia pozwoliły na maksymalizację ergonomii użycia oraz niezwykły User Experience. Tubowy kształt zapewnił możliwość łatwego transportowania urządzenia w formie złożonej. Przygotowanie urządzenia do pracy jest niezwykle proste – wystarczy przekręcić blokadę otwierającą napędy, która jednocześnie uruchamia procedurę startową. Po kilku sekundach urządzenie wystarczy wyrzucić z ręki, co sprawia że podejmuje ono autonomiczną pracę, oczekując na polecenia operatora.
Bezzałogowce X-Fronter komunikują się ze sobą, co umożliwia im formowanie roju, a także nawigację za pomocą zabudowanych sensorów i kamer.
Ergonomia kształtu ułatwia również użytkownikowi „przejęcie do ręki” w czasie lądowania.

PROJEKTANT: Zbigniew Gorol | Flytronic S.A.
PRODUCENT: Flytronic S.A.

Umiejętności

Opublikowano w dniu