Zaznacz stronę

Woskowijka

Naturalne opakowanie do żywności

Marka:

Malu

Projekt:

Marta Wilczek & Łukasz Wilczek

Producent:

Malu Marta Wilczek

Na rynku od:

2018

Cena:

29-79 zł

Edycja konkursu:

2020

Sfera:

Dom

 

woskowijki.pl

OPIS PRODUKTU 

Naturalna alternatywa dla wszechobecnego plastiku, folii oraz aluminium wykorzystywanych do przechowywania żywności, które zalegają w miliardach ton na całej kuli ziemskiej i degradują środowisko. Woskowijki to naturalne opakowania wielokrotnego użytku do żywności, które wykazują właściwości antybakteryjne i idealne nadają się do przechowywania chleba, kanapek, warzyw, owoców, serów i przekąsek. Żywotność woskowijek: od 6 do 12 miesięcy.

OPINIA EKSPERTA 

Fenomenalny zamiennik dla folii spożywczych i tzw. torebek plastikowych, które nie tylko są niezdrowe dla użytkowników, ale też niszczące dla środowiska. Co za ulga, że ktoś na to wpadł! Skład woskowijek to organiczna bawełna z certyfikatem, oczyszczony wosk pszczeli, żywica sosnowa i olejek jojoba. Nasączona szmatka przylega do owijanych produktów i trzyma się na nich zapobiegając wysuszeniu, zachowując świeżość i ograniczając rozwój bakterii, dzięki aseptycznym właściwościom wosku pszczelego. Uwagę zwraca też ciekawy wzór, tzw. print na szmatkach, tworzący z nich produkt atrakcyjny wizualnie.

Uzasadnienie:

Jury doceniło wyjątkowy pomysł na stworzenie  powszechnie stosowanego produktu w tak oryginalnej i estetycznie wykonanej postaci.  Zastosowanie naturalnych składników (bawełna i wosk pszczeli) w opakowaniach WOSKOWIJKA dało tu podwójny efekt – pobudzenia ekologicznej świadomości konsumenta co do ograniczenia  zużywania plastiku oraz gwarancji wykorzystywania zdrowych i bezpiecznych opakowań do żywności i co szczególnie ważne – wielokrotnego użytku.