Zaznacz stronę

WILLBERT Amber I

Szybka i wysokowydajna ładowarka prądu stałego do pojazdów elektrycznych

Marka:

WILLBERT

Projekt:

Bartosz Piotrowski

Producent:

WILLBERT

Na rynku od:

2020

Cena:

od 90 000 zł

Edycja konkursu:

2020

Sfera:

Nowe technologie

 

Jury wskazało na doskonałe dopasowanie ładowarki WILLBERT AMBER I do  efektywnej obsługi pojazdów elektrycznych, oferując najlepsze na rynku parametry szybkości ładowania oraz współczynnika mocy do gabarytów. Wyróżniono ponadto estetyczną stylistykę  zwartej obudowy urządzenia z elegancką płytą czołową i czytelnie rozplanowanymi elementami obsługowymi.

 

Nagrodę specjalną Wzór Roku przyznaje Minister Rozwoju, Pracy i Technologii, patron honorowy konkursu, produktowi zaprojektowanemu przez polskiego projektanta i wdrożonemu do produkcji przez polskiego przedsiębiorcę lub usłudze autorstwa polskiego projektanta i świadczonej przez polskiego usługodawcę.

Uzasadnienie:

Szczególną uwagę Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii zwróciła ładowarka do pojazdów elektrycznych Willbert Amber I, której producentem jest polski prężnie rozwijający się start-up Willbert realizujący innowacyjne podejście do elektromobilności, a zaprojektował ją znany polski projektant dr Bartosz Piotrowski. Produkt wpisuje się w jeden z głównych celów Ministerstwa, jakim jest stworzenie warunków dla rozwoju elektromobilności Polaków i może przyczynić się do popularyzacji tego typu rozwiązań, a w konsekwencji do wymiany floty na pojazdy elektryczne. Minister w szczególności zwrócił uwagę na bardzo wysoką wydajność, modularną konstrukcję, a walory estetyczne, przyjazny interfejs i zastosowanie biznesowe poprzez zamontowanie paneli reklamowych czyniących funkcjonalność ładowarki jeszcze bardziej uniwersalną.

 

Uzasadnienie:

W najbliższych latach należy spodziewać się szybkiego wzrostu rynku elektromobilności w Polsce. Wpisuje się to w światowe trendy w sektorze motoryzacyjnym oraz wiąże się z rosnącą świadomością i potrzebą ochrony środowiska naturalnego i redukcji smogu. Aby elektromobilność mogła się rozwijać potrzebna jest między innymi infrastruktura pozwalająca na łatwe ładowanie pojazdów na terenie całego kraju. Ładowarka prądu stałego WILLBERT AMBER I uzupełnia tę lukę. Ponadto urządzenie charakteryzuje się podwyższoną wydajnością. Nowoczesny i estetyczny wygląd stanowi dodatkowy atut projektu.