Zaznacz stronę

VMZ cleanAir

Markiza antysmogowa i antyalergenowa

Marka:

FAKRO INNOVIEW

Projekt:

FAKRO

Producent:

FAKRO Sp. z o.o.

Na rynku od:

2017

Cena od:

od 1000 zł

Edycja konkursu:

2018

 

W ograniczeniu dostępu szkodliwych substancji, takich jak smog i alergeny do pomieszczeń, w których przebywamy na co dzień, skutecznie pomagają markizy filtrujące VMZ cleanAIR przeznaczone do okien pionowych. Wyposażone są w specjalną membranę RESPILON AIR®, wykonaną z nanowłókien ułożonych warstwowo, tworzących gęstą, wytrzymałą sieć. Markiza cleanAir montowana jest po zewnętrznej stronie okna. Dodatkowo pełnią rolę moskitiery zabezpieczającej przed owadami, a także chroni przed przegrzaniem wnętrza w czasie upałów

OPINIA EKSPERTA

Konsumenci poszukujący ochrony przed smogiem mogli dotychczas wybierać jedynie spośród oczyszczaczy powietrza, filtrów i masek. Markiza VMZ cleanAIR, dzięki membranie RESPILON AIR®, stwarza zupełnie nowe możliwości ochrony przed nimi. Właściwości markizy sprawiają, że spełnia one swoje funkcje przez cały rok, chroniąc przed alergenami, owadami, promieniowaniem słonecznym, utratą ciepła, a nawet bakteriami. Produkt jest łatwy w utrzymaniu w czystości, bezkosztowy w eksploatacji, można go stosować do okien różnego typu i o różnych wymiarach. Opcje sterowania markizą pozwalają ją schować.

 

UZASADNIENIE:
Jury zachwycił sposób, w jaki firma FAKRO odpowiedziała na powszechny w polskich miastach problem zanieczyszczenia powietrza smogiem i alergenami. Markiza antysmogowa jest także barierą przeciwko bakteriom, wirusom i szkodliwemu promieniowaniu UV. To rozwiązanie na miarę XXI wieku, chroniące zdrowie, poprawiające samopoczucie i jakość życia w metropoliach.