Zaznacz stronę

Tylko.com – zaprojektuj meble

Personalizacja mebli

Projekt:

Zespół Tylko / Yves Béhar / Krystian Kowalski

Usługodawca:

Custom sp. z o. o.

Na rynku od:

2015

Cena:

od 210 zł do 14 000 zł

Edycja konkursu:

2016

Sfera:

Usługi

 

Innowacyjna usługa odwracająca tradycyjne modele produkcji i dystrybucji mebli – produkt powstaje nie przed, a po złożeniu zamówienia przez klienta. Oferowane przez Tylko projekty mebli – stołu, regału oraz młynka – klienci mogą dowolnie personalizować do swoich potrzeb funkcjonalnych i przestrzennych za pomocą strony internetowej, aplikacji mobilnej oraz aplikacji mobilnej z AR (rozszerzona rzeczywistość). Dzięki zastosowaniu specjalnych zasad projektowych i algorytmów, mebel zawsze zachowa odpowiednie proporcje i funkcjonalność.

OPINIA EKSPERTA

„Nasz design, twój projekt”. To rewolucja w myśleniu o projektowaniu przemysłowym, w którym unifikacja była dotychczas dogmatem. „Tylko” udowadnia, ze można projektować i produkować, ale z włączeniem indywidualnych potrzeb – klient zamawia przez aplikację produkt i sam wybiera np. długość stołu, kolor nóżek, układ regału, czy elementy młynka. Trzymamy kciuki za sukces rynkowy i, jak u H. Forda, obniżenie ceny proporcjonalne do zwiększenia sprzedaży.

Jury doceniło zupełnie nowe podejście do projektowania, które pozwala połączyć produkcję seryjną z customizacją, która jest dziś kluczem do sukcesu rynkowego. Tylko to nowy kierunek rozwoju dla wzornictwa wskazany naszej branży przez ludzi spoza tej branży.