Zaznacz stronę

TWIST 2015N

Tramwaj

Marka:

PESA

Projekt:

Bartosz Piotrowski, szef zespołu; sylwetka zewnętrzna i wnętrze części pasażerskiej, Bartosz Piotrowski i Krzysztof Nogowski; kabina motorniczego: Krzysztof Nogowski

Producent:

PESA Bydgoszcz S.A.

Na rynku od:

2018

Cena od:

w zależności od konfiguracji, liczby członów

Edycja konkursu:

2018

 

Kolejny tramwaj niskopodłogowy z rodziny TWIST. Prezentuje nie tylko nową sylwetkę zewnętrzną, ale i całkowicie nowy system zabudowy wnętrza. Teraz wprowadzono nowe technologie (profile aluminiowe jako baza dla zabudowy sufitu) jak i całkowicie nowe, innowacyjne rozwiązania funkcjonalne dotyczące zarówno wnętrza w części pasażerskiej, jak i kabiny motorniczego. Od strony konfiguracji 2015N to tramwaj: niskopodłogowy, dwukierunkowy, na wózkach skrętnych, trzyczłonowy, mający 58 miejsc siedzących oraz miejsca i rampy dla wózka inwalidzkiego.

OPINIA EKSPERTA

Nowy przedstawiciel rodziny TWIST zwraca uwagę nowoczesną stylistyką, zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Nowa sylwetka, w której widać pokrewieństwo do poprzednika, robi jednak zdecydowanie bardziej futurystyczne wrażenie, podobnie jak przestronne, funkcjonalne wnętrze oparte na czystych liniach i prostych kształtach. Tramwaj spełnia wszelkie wymagania dla współczesnej komunikacji miejskiej, decydujące o komforcie podróżowania: niskopodłogowe zawieszenie, odpowiednia platforma dla wózków oraz innowacyjne rozwiązanie systemu klimatyzacji, istotne także dla warunków pracy motorniczego.

UZASADNIENIE:
Jury zwróciło uwagę na doskonałe dopasowanie tramwaju do wymagań współczesnych użytkowników: Twist 215N ma nisko zawieszoną podłogę, platformę dla wózków inwalidzkich oraz innowacyjne rozwiązanie systemu klimatyzacji. Będziemy nim podróżować estetycznie, wygodnie – i co najważniejsze – bezpiecznie.