Zaznacz stronę

TUK

Kolekcja foteli

Marka:

PAGED

Projekt:

Nikodem Szpunar; Tomasz Paszko, metalowa podstawa

Producent:

Paged Meble S.A.

Na rynku od:

2017

Cena od:

od 600 zł

Edycja konkursu:

2018

 

Projektant Nikodem Szpunar jest finalistą konkursu Young Design organizowanego przez IWP. Kolekcja foteli TUK jest pierwszym w ofercie Paged Meble systemem siedzisk opartym o monolityczny, w pełni tapicerowany kubełek siedziskowy. Geometryczny, nawiązujący do mebli z lat 60. kształt mebla oraz mnogość konfiguracji daje możliwość zaaranżowania wielu rodzajów wnętrz. W zależności od bazy siedziska można zastosować w salach konferencyjnych, jak i w domowej jadalni, gabinecie czy restauracji. Konstrukcja składa się z czterech skręconych ze sobą paneli o odpowiednio wyciętych kształtach tak, by nie kojarzyła się z ogólnie rozumianym siedziskiem sklejkowym.

OPINIA EKSPERTA

Wzornictwo lat 60. XX w. ciągle króluje jako inspiracja dla mebli, co widać w kolekcji foteli TUK. Charakterystyczne kubełkowe siedziska zostały odmłodzone przez dodanie ostrzejszych elementów formy. Producent proponuje kilka wzorów podstawy fotela. Spokojna kolorystyka odpornych na zabrudzenia tkanin obiciowych jest dobrze dostosowana do specyfiki miejsc publicznych i biur. Zgodnie z trendami dla wnętrz biurowych i miejsc publicznych TUK stylistycznie nie odbiega od mebli przeznaczonych dla domu otwierając możliwość upodobnienia środowiska pracy do przytulnej przestrzeni domowej.

 

UZASADNIENIE:
Jury przyznało nagrodę Dobry Wzór kolekcji TUK w uznaniu dla jej uniwersalnych zastosowań: to fotele do restauracji, poczekalni, biura, gabinetu – ale także dla domu. W zależności od podstawy wszędzie sprawdzą się doskonale wnosząc modny look z lat 60.