Zaznacz stronę

Teddy Bed

Łóżko szpitalne młodzieżowe

Marka:

Formed

Projekt:

projektant: Jadwiga Tynor, konstruktor: Dominik Dyrlaga

Producent:

Formed Sp. z o.o., Sp.k.

Na rynku od:

2017

Cena od:

10500 zł

Edycja konkursu:

2018

 

TEDDY BED to łóżko pediatryczne mające wszystkie parametry normalnego łóżka szpitalnego, ale zaprojektowane tak, by nie eksponować technicznych aspektów. Dzięki temu jest przyjazne i nie przeraża dzieci swoją formą. Łóżko zostało zaprojektowane ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa i wyjątkowych potrzeb dzieci, opiekunów, jak i personelu medycznego. Ma przyjazny design oraz wiele rozwiązań funkcjonalnych, ułatwiających pobyt w szpitalu dzieciom i młodzieży, np. podręczny blat znajdujący się w zasięgu dziecka, pojemniki zdejmowane, zawieszone na dolnej pokrywie łóżka do przechowywania rzeczy dziecka i opiekunów.

OPINIA EKSPERTA

Starsze dzieci i nastolatki bywają pacjentami szpitali i potrzebują łóżek dostosowanych do specyficznych potrzeb. TEDDY BED jest pierwszym łóżkiem szpitalnym przeznaczonym specjalnie dla młodzieży, z szeregiem użytecznych rozwiązań pozwalających modyfikować rozmiary do zróżnicowanego w tej grupie wiekowej wzrostu. TEDDY BED jest produktem o dużym znaczeniu społecznym: zapełnia istotną lukę na rynku sprzętu medycznego i znacznie podnosi komfort hospitalizacji pacjentów szczególnie narażonych na traumę szpitalną.

UZASADNIENIE:
Jury doceniło fakt, że firma Formed dostrzegła niszę na rynku produktów medycznych i zaproponowała rozwiązanie łózka szpitalnego dla nastolatków, które rozwiązuje problemy opieki medycznej, a równocześnie nie straszy szpitalnym chłodem, pozwala dzieciom czuć się w szpitalu bezpieczniej i bardziej komfortowo.

 

Nagroda Ministra Przedsiębiorczości i Technologii (przyznawana od 1993 roku jako nagroda Ministra Gospodarki) dla najlepszego polskiego produktu, zaprojektowanego przez polskiego projektanta i wyprodukowana przez polskiego przedsiębiorcę.
UZASADNIENIE:
Łóżko Teddy Bed zwróciło naszą szczególną uwagę, ponieważ wypełnia dotychczasową lukę na rynku łóżek medycznych. Jest jedynym w skali kraju produktem tego typu przeznaczonym dla dzieci i młodzieży. Stanowi odpowiedź na potrzeby wszystkich zaangażowanych w proces hospitalizacji. Jako łóżko szpitalne odpowiada wymogom i potrzebom personelu medycznego, a jako łóżko dziecięce łączy w sobie wyjątkowe wzornictwo oraz funkcjonalność przyjazną małemu pacjentowi. Łóżko Teddy Bed jest znakomitym przykładem nowatorskiego rozwiązania, a stymulowanie i promowanie innowacji to jedno z głównych zadań Ministerstwa.