Zaznacz stronę

STONEBEAR 2.60

MASZYNA DO ZBIERANIA KAMIENI

Marka:

KONGSKILDE

Projekt:

Projektant maszyny: Pokrywy przednie: Keld Kjærhus Bertelsen / Adam Michalak; Zespół projektowy: Esko Martikainen / Kari Kankare / Adam Michalak / Radosław Pietrzkowski/ ; Kierownik zespołu projektowego Esko Martikainen / Adam Michalak; Wsparcie w projekcie: prof. dr hab. in. Aleksander Lisowski i zespół z Katedry Maszyn Rolniczych i Leśnych SGGW ; IWP wraz z zespołem NCART

Producent:

CNH Industrial Kutno Sp. z o.o.

Na rynku od:

2016

Cena od:

185,000 zł netto

Edycja konkursu:

2017

Sfera:

Praca

 

Maszyna do zbierania kamieni pozwalająca ograniczyć koszty wynikające z naprawy maszyn uprawowych lub żniwnych uszkodzonych wskutek kontaktu z kamieniami. Dzięki wykorzystaniu kół podporowych z regulacją głębokości, jej ramiona zgarniające kopiują nierówności terenu, co umożliwia zbierani kamieni nawet po siewie. Wyposażono ją w zbiornik na kamienie o pojemności 2,4 m3, mogący pomieścić pięć ton ładunku. Wytrzymała konstrukcja bębna zgarniającego i sita pozwala na zbieranie kamieni o średnicy wynoszącej nawet pół metra. Głębokością roboczą sita można sterować hydraulicznie z kabiny.

OPINIA EKSPERTA

STONEBEAR 2.60 rozwiązuje problem uprawiających ziemię rolników i szkółkarzy. Nowa generacja wyróżnia się zwiększoną wydajnością, nową funkcją wysokiego wyładunku, najlepszą na rynku ładownością i specjalną konstrukcją ramion zgarniających umożliwiających wjazd maszyny na pole po zasiewie. Budzi respekt swoim wyglądem, nie tylko z powodu gigantycznych rozmiarów, ale też dzięki opływowej sylwetce, nadającej maszynie charakter eleganckiego mocarza.