Zaznacz stronę

SNAKE II LED

Ledowy zestaw oświetleniowy

Marka:

ROSA

Projekt:

EMO Design

Producent:

Zakład Produkcji Sprzętu Oświetleniowego ROSA Stanisław Rosa

Na rynku od:

2018

Cena od:

od 2891 do 3848 zł netto zależna od mocy oprawy

Edycja konkursu:

2018

 

Konstrukcja słupa zestawu oświetleniowego jest podstawą dla równolegle wychodzących w górę ramion, które wygięte są w przeciwległe strony. Produkt ma możliwość dopasowania wysokości każdego z ramion w zakresie od 4 m do 8 m. Zakończenie każdego z nich stanowią oprawy LED z układem optycznym, których efektywność świetlna sięga 130 lm/W. Zestaw przeznaczony jest m.in. do oświetlania dróg miejskich oraz parkingów. Wykonany jest z aluminium nadającego się w całości do recyklingu. Programowalny zasilacz umożliwia redukcję mocy opraw w określonych godzinach nocnych, którą można dowolnie sterować.

OPINIA EKSPERTA

Bardzo prosta forma SNAKE II LED doskonale komponuje się z nowoczesną architekturą. Na tle innych latarni wyróżnia się neutralnym, harmonijnym kształtem, dlatego idealnie nadaje się do oświetlania alejek parkowych i osiedlowych. Dziś, kiedy zwraca się uwagę na oświetlenie jako na specyficzne zanieczyszczenie zaburzające funkcjonowanie środowiska, możliwość programowania redukcji mocy SNAKE II LED o określonych porach zasługuje na wyróżnienie jako nowoczesne rozwiązanie, uwzględniające niekorzystny wpływ cywilizacji na przyrodę.

UZASADNIENIE:
Jury doceniło doskonałe dopasowanie lamp miejskich Snake do nowoczesnej architektury miejskiej. Ich forma jest minimalistyczna i nie potęguje wizualnego chaosu naszego otoczenia. Jury podkreśliło możliwość redukcji mocy lamp – czyli słabszego świecenia w określonych godzinach nocnych, które uwzględnia niekorzystny wpływ sztucznego światła nocnego na przyrodę.