Zaznacz stronę

Sher.ly

APLIKACJA I URZĄDZENIE DO WSPÓŁDZIELENIA PLIKÓW

Projekt:

Błażej Marciniak i Marek Cieśla

Usługodawca:

Sher.ly sp. z o.o.

Na rynku od:

2015

Cena:

599 dolarów USA

Edycja konkursu:

2015

Sfera:

Usługi

 

Jest to lokalna chmura do współdzielenia plików. Ale nie trzeba kupować zewnętrznej przestrzeni na dane: użytkownik korzysta z własnych urządzeń do ich przechowywania, jakby to była chmura. Obieg danych jest zamknięty. Zaproszone osoby w ramach poszczególnych grup mają dostęp tylko do wybranych folderów: ten folder jest dla znajomych, ten dla współpracowników w projekcie X, a ten dotyczy zadania Y z inną ekipą. Wymiary obudowy Sherlybox: 142 x 188 mm.

OPINIA EKSPERTA

Pominięcie zewnętrznego serwera i przesyłanie plików z urządzenia użytkownika bezpośrednio na urządzenie odbiorcy zwiększa szybkość dostępu, zmniejsza koszty przesyłania i wyklucza przejęcie poufnych danych przez nieupoważnione osoby. Dodatkową zaletą aplikacji jest szybki dostęp do dużych plików, które nie muszą być w całości wysłane przed uruchomieniem ich pobierania. Przygotowywana do wprowadzenia inteligentna synchronizacja pozwoli na zarządzanie przepływem danych. Tak proste i zautomatyzowane współdzielenie plików w połączeniu z bezpiecznym i kontrolowanym przepływem danych wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu współczesnych firm.

Jury zwróciło uwagę na inteligentne reagowanie na potrzeby klienta dostrzeżone przez projektantów usługi SHER.ly. Z jednej strony użytkownicy chętnie korzystają z chmur i zewnętrznych serwerów, z drugiej pojawia się pytanie o bezpieczeństwo danych i zachowanie zasady ich poufności. Usługa SHER.ly to doskonale wymyślona bezpieczna lokalna chmura wraz z dobrze zaprojektowaną aplikacją umożliwiającą współdzielenie plików. Tak proste i zautomatyzowane współdzielenie plików w połączeniu z bezpiecznym i kontrolowanym przepływem danych wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu współczesnych użytkowników.