Zaznacz stronę

Serwis Prawo.pl

Serwis internetowy

Projekt:

Ewa Usowicz - dyrektor Działu Serwisów Informacyjnych Wolters Kluwer z Zespołem, Karol Kozłowski - kierownik projektu

Usługodawca:

Wolters Kluwer Polska

Na rynku od:

2018

Edycja konkursu:

2019

Sfera:

Usługi

 

OPIS PRODUKTU 

Prawo.pl oferuje użytkownikom bezpłatny dostęp do setek tysięcy artykułów ze wszystkich dziedzin prawa oraz do pełnej bazy aktów prawnych – zarówno prawa polskiego, jak i unijnego – i pełnej bazy instytucji: m.in. sądów, urzędów, czy oddziałów ZUS. Jego założenie to „całe prawo w jednym miejscu”. Dostęp do serwisu jest otwarty i nie wymaga rejestracji, a czytelnicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich opublikowanych w nim treści, czego nie zapewniają inne profesjonalne portale. Serwis ma nowoczesną i przejrzystą szatę graficzną. Jest dostosowany do urządzeń mobilnych.

OPINIA EKSPERTA

Dzięki serwisowi, użytkownicy mają zagwarantowany bezpłatny dostęp do aktualnie obowiązujących w Polsce przepisów prawa oraz do jego profesjonalnej wykładni w artykułach i komentarzach. Wyrazy uznania dla twórców za sprawną koordynację i czytelny przekaz treści, osiągnięty za pomocą dobrze zaprojektowanego, przejrzystego layoutu strony internetowej, oraz za stworzenie możliwości komunikacji i wymiany wzajemnych opinii i doświadczeń pomiędzy użytkownikami przy wykorzystaniu mediów społecznościowych.

Uzasadnienie:
Jury doceniło fakt, że portal prawo.pl oferuje bezpłatny dostęp do setek tysięcy artykułów ze wszystkich dziedzin prawa oraz do pełnej bazy aktów prawnych zarówno prawa polskiego jak i unijnego. Portal to „całe prawo w jednym miejscu” – trudne wyzwanie zrealizowane z konsekwencją i sukcesem. Wyrazy uznania dla twórców za czytelny przekaz treści osiągnięty za pomocą dobrze zaprojektowanego, przejrzystego lay-outu.

Uzasadnienie:
Serwis Prawo.pl sprawnie dokonuje integracji informacyjnej. zarówno na poziomie prawa polskiego, jak i unijnego. Przedstawia w sposób przejrzysty aktualności prawne i gospodarcze, a ponadto oferuje wnikliwe analizy najistotniejszych zagadnień. Także wyroki publikowane w serwisie przedstawione są w czytelny i zrozumiały, nawet dla nieprawnika, sposób.
Serwis Prawo.pl stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie przedsiębiorców, szczególnie małych i średnich, których bieżąca działalność nie zawsze wymaga utrzymywania stałej obsługi prawnej. Prawo.pl oferuje przedsiębiorcom uzyskanie w jednym miejscu fachowych odpowiedzi na pytania związane z codziennym funkcjonowaniem firmy, w szczególności z dziedziny prawa, podatków  czy kadr. Zgromadzone w jednym miejscu aktualne informacje, fachowe komentarze i analizy, a także intuicyjny layout powodują, że serwis Prawo.pl stanowi użyteczne narzędzie w podnoszeniu świadomości przedsiębiorców w obszarze prowadzonej działalności gospodarczej oraz silne wsparcie dla nich w codziennych wyzwaniach biznesowych. Serwis ma niezwykle przyjazny dla użytkownika i łatwy w obsłudze interfejs. Wyróżnia go także zaproponowany przez twórców układ treści wraz z intuicyjną nawigacją oraz przejrzystą grafiką. Przemyślane rozplanowanie zakładek pozwala na poruszanie się po serwisie z wyjątkową łatwością, a wyszukiwarka filtruje informacje również według sekcji, co znacznie przyspiesza znalezienie tych właściwych. Multimedialny format zwiększa możliwości zapoznania się z przedstawianymi przez poszczególnych redaktorów portalu treściami, zapewniając tym samym pozytywny odbiór zainteresowanych.