Zaznacz stronę

Seria książek Pucio. Pucio uczy się mówić; Pucio na wakacjach; Pucio mówi pierwsze słowa; Pucio i ćwiczenia z mówienia.

Książka

Marka:

Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA

Projekt:

Marta Galewska-Kustra i Joanna Kłos

Zleceniodawca:

Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA

Na rynku od:

2016

Cena od:

44,90 zł

Edycja konkursu:

2019

Sfera:

Grafika użytkowa i opakowania

 

OPIS PRODUKTU 

Seria książek o Puciu i jego wesołej rodzince pomaga dzieciom stawiać pierwsze kroki w nauce mowy. Przemyślane teksty, opowiadające o sytuacjach bliskich każdemu dziecku, oraz towarzyszące im ilustracje Joanny Kłos sprawiają, że każda książka w serii szybko staje się bestsellerem. Poszczególne tomy wspierają kolejne etapy rozwoju mowy: od samogłosek i wyrażeń dźwiękonaśladowczych przez pierwsze słowa i zdania po prawidłową artykulację i umiejętność opowiadania sekwencji zdarzeń.

OPINIA EKSPERTA 

Seria książek, których autorką jest dr nauk humanistycznych, logopeda i pedagog mają bezsprzecznie walor edukacyjny, ale też zachwycają od strony wizualnej. Urocze ilustracje doskonale korespondują z tekstem, są proste i czytelne, ale jednocześnie bogate w detale i szczegóły przyciągające uwagę małych czytelników. Stonowana, ciepła kolorystyka  i charakterystyczny styl rysunków dostarczają pozytywnych odczuć estetycznych, tak ważnych w momencie tworzenia u najmłodszych nawyków czytelniczych  i wprowadzania ich w obszar kultury wizualnej. Dodatkowym atutem książek jest ich forma – grube, kartonowe kartki i zaokrąglone rogi dają gwarancję dłuższej trwałości i bezpieczeństwa.

Uzasadnienie

Jury zwróciło uwagę na to, że już dawno nie było na polskim rynku pozycji literatury dziecięcej, która w tak udany sposób łączyłaby funkcje terapeutyczne i edukacyjne z cechami doskonale zaprojektowanej graficznie książki. Jury podkreśliło  dobrą organizację treści, dzięki czemu wspieranie rozwoju mowy odbywa się naturalnie, a dodatkowe pytania i wskazówki od autorki, podane poniżej lub obok głównej ilustracji przekazywane są bez straty dla estetyki i spójności wizualnej książki.