Zaznacz stronę

Mazda MX – 5

SAMOCHÓD

Marka:

MAZDA

Projekt:

Ikuo MAEDA

Dystrybutor:

Mazda Motor Logistics Europe sp. z o.o. Oddział w Polsce

Na rynku od:

2015

Cena:

ok 89 900 zł

Edycja konkursu:

2016

Sfera:

Transport i komunikacja

 

Czwarta generacja produkowanego nieprzerwanie od 1989 roku dwuosobowego roadstera. W porównaniu do swojego poprzednika, najnowsza MX-5 jest o 100 kg lżejsza, a przy tym sztywniejsza oraz odporniejsza na uderzenia. Bardzo dobre właściwości jezdne pojazd zawdzięcza takim rozwiązaniom jak napęd na tylną oś, co w połączeniu z idealnym rozkładem masy wynoszącym 50:50 – na każdą oś przypada połowa masy pojazdu – zapewnia wygodne prowadzenie. Estetyczne nadwozie zostało zaprojektowane zgodnie z nowym językiem stylistycznym marki “KODO”.

OPINIA EKSPERTA

Na szczególne podkreślenie zasługują zalety pojazdu takie jak: niewielka masa, komfortowe zawieszenie, pewne trzymanie się nawierzchni, ekonomiczny silnik dający wrażenie sportowej jazdy, precyzyjny układ kierowniczy, sprawnie działające systemy bezpieczeństwa, bogate wyposażenie, wreszcie niska emisja spalin i ogólnie bardzo korzystny stosunek jakości do ceny. Auto jest wystarczająco udane pod każdym względem, by utrzymać osiągnięty przez swoich poprzedników status kultowego roadstera.

 

Jury wskazało na takie zalety pojazdu jak: niewielka masa, komfortowe zawieszenie, pewne trzymanie się nawierzchni, precyzyjny układ kierowniczy, dopracowane systemy bezpieczeństwa, bogate wyposażenie i niska emisja spalin. W tym wszystkim jury z radością podkreśla korzystny stosunek jakości do ceny.