Zaznacz stronę

MOBOT® AGV FlatRunner MW

robot mobilny

Marka:

MOBOT

Projekt:

Autorzy projektu: Marek Mazurczuk i Sudharsan Soundarrajan, kierownik zespołu: Przemysław Degórski

Producent:

P.P.H. WObit E.K.J. Ober s.c.

Na rynku od:

2017

Edycja konkursu:

2019

Sfera:

Praca

Cena:

od 249 000 zł netto

 

OPIS PRODUKTU 

Roboty to jedne z filarów czwartej rewolucji przemysłowej. Automatyzują i przyspieszają procesy produkcyjne oraz logistyczne. Prezentowany MOBOT AGV FlatRunner MW przewozi ciężkie ładunki – palety, duże paczki oraz niewymiarowe detale – i ma zdolność do zdalnej komunikacji z innymi urządzeniami, możliwość integracji z nadrzędnym systemem oraz współpracy z człowiekiem. To bardzo elastyczne i łatwe w adaptacji rozwiązanie do intralogistyki, pomagające bez kosztownej przebudowy fabryki zmodernizować produkcję i podnieść konkurencyjność przedsiębiorstw. Umożliwia realizację procesów just-in time, just-in-sequence, istotną w masowej produkcji spersonalizowanych dóbr.

OPINIA EKSPERTA 

Dzięki systemowi nawigacji LMS z omijaniem przeszkód, robot może być stosowany w istniejących halach bez konieczności dostosowywania przestrzeni, co w porównaniu do innych rozwiązań tego typu, obniża koszty jego implementacji. MOBOT spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa, odznacza się wysoką ładownością i wydajnością baterii, co przekłada się na wyraźny wzrost efektywności produkcji i magazynowania. Estetyczna obudowa nadaje robotowi atrakcyjny wygląd, kojarzący się z przemysłem przyszłości.

 

Uzasadnienie
Jury zachwyciły liczne funkcjonalności Mobota, który jest niezbędnym wsparciem transportu i organizacji dużych hal przemysłowych, po powierzchni których muszą być bezpiecznie transportowane wielotonowe ładunki. Mobot spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa, ma wysoką ładowności aż do 1800 ton i łatwo go dostosować do istniejących hal produkcyjnych czy magazynowych. Poruszając się po specjalnych ścieżkach magnetycznych omija człowieka i przeszkody.

Uzasadnienie:
Agencja Rozwoju Przemysłu zdecydowała się przyznać nagrodę „Produkt Roku” robotowi mobilnemu MOBOT AGV FlatRunner MW. Produkt ten można nazwać polską awangardą czwartej rewolucji przemysłowej. Poza nowatorskim wyglądem, kojarzącym się z przemysłem przyszłości, produkt ten łączy w sobie dwie cechy kluczowe z punktu widzenia misji ARP S.A.: nowoczesność i bezpieczeństwo. Urządzenie wpisuje się w trend rozwoju Internetu usług w logistyce – komunikując się z innymi robotami i systemem nadrzędnym. Jest to również rozwiązanie niezwykle bezpieczne dla człowieka. Co ważne robot może być bez przeszkód stosowany w już istniejących (w tym rewitalizowanych) halach, co obniża koszty implementacji innowacyjnych rozwiązań, pozwalając na przyspieszone wejście przedsiębiorstwa na ścieżkę Przemysłu 4.0.