Zaznacz stronę

Robot edukacyjny Photon

Robot edukacyjny

Marka:

Photon

Projekt:

Photon Entertainment oraz vorm

Producent:

Photon Entertainment Sp. z o.o.

Na rynku od:

2016

Cena:

760 zł

Edycja konkursu:

2016

Sfera:

Usługi

 

Pierwszy w świecie robot edukacyjny, który rozwija się wraz z dzieckiem. Uczy programowania i nowych technologii poprzez zabawę. Aby ją uatrakcyjnić, zastosowano grywalizację – dziecko bierze udział w przygodowej grze na smartfonie lub tablecie, podczas której napotyka wiele problemów i wyzwań. Znajdując dla nich rozwiązanie, otrzymuje punkty, które przeznacza na rozwijanie dowolnie wybranej umiejętności robota – może być szybszy lub zwinniejszy, a jego czujniki odblokowywane i ulepszane. Przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat.

OPINIA EKSPERTA

Robot pozwala czas przeznaczony na bezproduktywną zabawę zamienić w atrakcyjne i pożyteczne zajęcie, pobudzające rozwój nauki programowania oraz robotyki, czyli dziedzin mających największe znaczenia dla rozwoju nowoczesnej gospodarki. Na docenienie zasługuje też koncepcja wizualna robota. Nie jest zbyt dziecinna, a jednocześnie budzi pozytywne emocje.

Jury doceniło fakt, że firmie Photon udało się skonstruować pierwszego na świecie robota edukacyjnego, który rozwija się wraz z dzieckiem. Uczy programowania i nowych technologii poprzez zabawę. Nasze dzieci i tak są skazane na rozrywki ze świata zaawansowanych technologii zadbajmy więc , żeby się dzięki nim rozwijały.