Zaznacz stronę

RM57

fotelik / krzesło

Marka:

Vzór

Projekt:

prof. Roman Modzelewski

Producent:

Vzór Sp. z o.o.

Na rynku od:

2017

Edycja konkursu:

2019

Sfera:

Dom

Cena:

od 1488 zł

 

OPIS PRODUKTU

Firma Vzór nie ustaje w popularyzacji legend polskiego wzornictwa. W 2017 roku otrzymała nagrodę Dobry Wzór za wdrożenie do produkcji nieznacznie zmodyfikowanego krzesła RM 56 autorstwa Romana Modzelewskiego. Tym razem Vzór wskrzesza do życia inny projekt prof. Modzelewskiego – zaprojektowany w 1957 roku fotelik kawowy RM 57. Aktualna wersja produktu posiada usadowienie siedziska na wysokości typowej dla krzesła. Całkowite przeprojektowanie technologii produkcji siedziska, umożliwiło zaoferowanie produktu wiernego oryginałowi, jednocześnie gwarantującego zaskakującą wygodę oraz wielość zastosowań.

OPINIA EKSPERTA 

Sięganie do najlepszych wzorów klasyków polskiego designu stało się domeną marki Vzór. Tym razem jest to fotelik RM57 utrzymany w modernistycznej stylistyce lat 50. i 60. Współczesna adaptacja znakomitego projektu profesora Romana Modzelewskiego, wykorzystująca najnowsze technologie materiałowe, przyniosła doskonałe rezultaty w postaci mebla nowoczesnego a jednocześnie funkcjonalnego. Optymalnie wyprofilowana, geometryczna w kształcie diagonalnym forma siedziska zapewnia wygodne użytkowanie. Kilka wersji kolorystycznych tapicerki i stelaża daje swobodę personalizacji zarówno do aranżacji wnętrz publicznych jak i prywatnych.

Uzasadnienie

Jury podkreśliło konsekwentną drogę rozwoju firmy Vzór, która z uporem wprowadza na rynek kolejne niezrealizowane projekty klasyka polskiego designu – Romana Modzelewskiego. Fotelik RM 57 został przez Vzór lekko przeprojektowany, co zwiększyło jego walory ergonomiczne bez straty estetyki. Vzór zaproponował i wdrożył projekt Modzelewskiego w nowej technologii, która umożliwiła stworzenie z genialnego projektu produktu masowego.