Zaznacz stronę

Regał o zmiennych wysokościach

Regał

Projekt:

prof. Rajmund Teofil Hałas

Marka:

nowymodel.org

Producent:

nowymodel.org

Na rynku od:

2013

Cena:

od 710 zł – 4 970 zł w zależności od wariantu

Edycja konkursu:

2016

Sfera:

Dom

Wznowienie kolejnej klasyki polskiego designu – po krześle RM58 projektu Romana Modzelewskiego, przyszła pora na regał z lat 60. autorstwa prof. Rajmunda Teofila Hałasa. Prosty i funkcjonalny mebel, którego złożenie zajmuje kilkanaście minut, bez użycia narzędzi. Unikalny system łączenia półek za pomocą klamr ze stali nierdzewnej pozwala dowolnie konfigurować je w pionie i w poziomie. Regał może pełnić zarówno funkcję mebla przyściennego, jak i wolnostojącego, dzielącego przestrzeń wnętrzna. Wykonany z drewna sosnowego.

OPINIA EKSPERTA

Dziś wszyscy są zmęczeni globalizacją otaczającego nas świata i unifikacją produktów, stąd sentymenty i moda na vintage, autentyki, albo reedycje klasyki. W tym nurcie mieści się regał zaprojektowany w 1959 r., przez wybitnego projektanta Rajmunda Teofila Hałasa, szefa Katedry Wzornictwa Przemysłowego w PWSSP w Poznaniu. Regał jest doskonałym i praktycznym rozwiązaniem, którego uniwersalność może zyskać mu popularność także w XXI wieku.

Jury wskazało na wartość funkcjonalną i historyczną projektu – polskiego klasyka designu – Rajmunda Teofila Hałasa z roku 1959, przywróconego nie tylko naszej pamięci, ale także codziennemu użytkowaniu.