Zaznacz stronę

Reeco

Robot lutowniczy

Marka:

REECO RE 2100

Projekt:

RENEX

Producent:

RENEX

Na rynku od:

2017

Cena od:

32000 Euro netto

Edycja konkursu:

2018

 

Robot lutujący z możliwością pracy w automatycznej linii montażowej układów elektronicznych. Maszyna wyposażona jest w transport krawędziowy. Automatycznie pozycjonuje formatki/PCB. Komunikacja SMEMA umożliwia pracę kilku urządzeń w linii. Ma automatyczne, programowalne podawanie spoiwa lutowniczego. Wyposażona jest w możliwość pracy z różnymi typami grotów (do wyboru kilkadziesiąt), a system automatycznego, programowalnego czyszczenia grotów podczas pracy, pomaga w utrzymaniu ich w dobrym stanie.

OPINIA EKSPERTA

Współczesny przemysł opiera się w znacznej mierze na zautomatyzowanych procesach, dlatego urządzenie pozwalające na jeszcze bardziej zaawansowaną robotyzację produkcji zasługuje na uwagę. REECO wnosi do przemysłu innowacyjność, dzięki której można osiągnąć jeszcze większą wydajność i precyzję oraz wyższy poziom automatyzacji linii produkcyjnej. Robot lutowniczy wyróżnia się na rynku dostosowaniem do współczesnych potrzeb i potencjałem czynienia gospodarki bardziej konkurencyjną w zaawansowanej technicznie branży elektronicznej, będącej wyróżnikiem nowoczesności kraju.

UZASADNIENIE:
Jury wskazało na niezwykły postęp producentów robota Recco, którzy dwa lata temu pokazali w Dobrym Wzorze stół elektrostatyczny – od tego czasu widać, jak design zmienia wizerunek produktów Renexu, jak są coraz bardziej „designerskie” jak ich funkcja jednoznacznie determinuje ich formę, a minimalizm wpływa na ich uproszczenia i precyzyjne definiowanie całości projektów.