Zaznacz stronę

QUADRO

BLACHODACHÓWKA MODUŁOWA

Marka:

Icopal

Projekt:

Icopal Herstal

Producent:

ICOPAL S.A.

Na rynku od:

2014

Cena:

ok. 80 zł netto za 1 m2 efektywny

Edycja konkursu:

2015

Sfera:

Dom

 

Pierwsza na rynku blachodachówka o płaskim profilu. Finalna powłoka jest nanoszona na gotowy profil (a nie przed wytłoczeniem, jak w innych blachodachówkach), dzięki czemu ma równomierną grubość i nie podlega naprężeniom na etapie profilowania. Wykończenie: lakierowanie proszkowe. Naturalne kolory – od jasnoszarego po czarny, plus wyrazisty ceglasty, o satynowym połysku. Wymiary panela: 1293 x 419 mm (całkowite), 1250 x 399 mm (efektywne, krycia).

OPINIA EKSPERTA

Jest to materiał trwały, wysokiej jakości. Wyróżnia go elegancki minimalizm. Jego zalety wynikają z dobrze zaprojektowanego profilu i starannego wykończenia, przy czym cena – w porównaniu z tradycyjną blachą płaską – jest przystępna. Blachodachówka doskonale komponuje się z modernistyczną architekturą. Paleta kolorów także jest zgodna z aktualnymi trendami. Dzięki tym zaletom i starannie dobranym akcesoriom dachy w nowoczesnych budynkach mogą zyskać na stylistycznej spójności.

Jury wskazało na to, że blachodachówka QUADRO jest pierwszą na rynku dachówką o płaskim profilu i wyróżnia ją elegancki minimalizm. Precyzyjnie zaprojektowany profil i staranne wykończenie powoduje, że QUADRO doskonale komponuje się ze współczesną architekturą. Dachówka jest konkurencyjna cenowo wobec tradycyjnej blachy płaskiej, a wyróżnia się wobec niej na korzyść także wytrzymałością na naprężenia. Jury wyraziło nadzieję, że produkt o tak doskonałych parametrach technicznych i wysokiej estetyce będzie miał wpływ na zwiększenie stylistycznej spójności nowopowstających budynków.