Zaznacz stronę

EQUITONE [LINEA]

PŁYTA ELEWACYJNA

Marka:

Equitone

Projekt:

ETEX S.A. z grupą architektów

Producent:

CREATON Polska Sp. z o.o.

Na rynku od:

2015

Cena:

od 300 zł za m2

Edycja konkursu:

2016

Sfera:

Nowe materiały

 

Płyta elewacyjna wykonana z nowoczesnego materiału okładzinowego, jakim jest cement zbrojony włóknem. Włókno-cementowa płyta jest niepalna, sprężysta i odporna na odkształcenia oraz warunki atmosferyczne. Projekt powstał przy współpracy z architektami z 60 państw, dzięki czemu uwzględniono w nim potrzeby i wymogi wielu rynków. Charakterystyczną cechą płytki jest jej trójwymiarowa struktura, dzięki której zmieniający się w ciągu dnia kąt oświetlenia naturalnego tworzy dynamiczną grę światła i cienia na jej powierzchni.

OPINIA EKSPERTA

Panele dają szerokie możliwości osiągania na elewacjach budynków efektów związanych ze światłocieniem i wyraźnie obecną w aktualnych trendach trójwymiarowością. Niezwykle prosta koncepcja rowkowanej powierzchni została perfekcyjnie dopracowana tak, by wrażenia potęgowane perspektywą były jak najciekawsze. Obiekty wykończone panelami Linea potwierdzają wartość produktu jako inspirującego i nadającego szczególny wyraz estetyczny nowoczesnej architekturze.

Jury wskazało na wyjątkowe właściwości cementu zbrojonego włóknem, szczególnie w zastosowaniu go jako płyty elewacyjnej. Płyta z tego materiału jest niepalna, sprężysta, odporna na odkształcenia i warunki atmosferyczne. A właściwie zaprojektowana ma wyjątkowe walory estetyczne.