Zaznacz stronę

Liberta Solar

Panele fotowoltaiczne

Marka:

Ruukki

Projekt:

Pasi Turpeenniemi

Producent:

Ruukki Polska Sp. z o.o.

Cena:

1980 zł za m2

Edycja konkursu:

2016

Sfera:

Usługi

 

Elewacja z paneli fotowoltaicznych umożliwia pozyskiwanie energii w miejscach pozbawionych dostępu do sieci energetycznej. Kasetony zamieniają promieniowanie słoneczne bezpośrednio na energię elektryczną, która jest gromadzona za pośrednictwem specjalnych przewodów umieszczonych za ścianą i przesyłana do falownika, gdzie prąd stały ulega konwersji na prąd zmienny. Panele wraz z rusztem montażowym stanowią kompletny system elewacyjny. Estetykę całości wzmacnia brak widocznych przewodów i przejść przez ścianę.

OPINIA EKSPERTA

Produkt jest wyróżniającym się na rynku rozwiązaniem, łączącym w sobie możliwości przyjaznego środowisku pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł i realizowania śmiałych wizji architektonicznych. Połączenie funkcji kolektora słonecznego i panelu elewacyjnego pozwala na wbudowanie systemu solarnego w fasadę w sposób nie zaburzający bryły budynku. Prawie czarny kolor paneli i wąskie metalowe obramowania pozwalają uzyskać połyskliwą jednolitą powierzchnię dodająca budynkowi futurystycznego charakteru.

Jury doceniło połączenie paneli fotowoltaicznych z funkcją okładziny architektonicznej na elewacje budynków. To równocześnie możliwość przyjaznego środowisku pozyskiwania energii z promieni słonecznych i sposób na estetyczne rozwiązanie wykończenia fasady.