Zaznacz stronę

Orkisz Royal Spelt Vodka

opakowanie wódki

Marka:

Orkisz

Projekt:

Soul & Mind

Zleceniodawca:

Stock Polska

Na rynku od:

2018

Edycja konkursu:

2019

Sfera:

Grafika użytkowa i opakowania

OPIS PRODUKTU

Wódka ORKISZ ROYAL jest wytwarzana w małych ilościach, w procesie powolnej destylacji, i dzięki temu charakteryzuje ją wyjątkowa łagodność, subtelny i niepowtarzalny smak. To produkt ultrapremium, którego projekt opakowania bardzo dobrze oddaje tę cechę – poprzez smukły, łagodny kształt butelki oraz grafikę etykiety, której dominujący motyw kłosów na przezroczystym tle daje skojarzenia z czystością i naturalnością, a tym samym z wysoką jakością. Spójność tych założeń odzwierciedla również projekt boxu butelki.

OPINIA EKSPERTA 

Opakowanie wódki ORKISZ ROYAL wyróżnia elegancja, minimalizm i estetyczny ład. Ponadczasowe połączenie złota i kobaltowego błękitu kojarzy się z luksusem i sugeruje klasę trunku. Kłosy pszenicy na tylnej ścianie oraz druk bezpośrednio na butelce (w miejsce etykiety) potęgują wrażenie głębi i podkreślają szlachetną czystość i przejrzystość wódki. Mocny wizualny przekaz osiągnięty został bardzo oszczędnymi środkami – widniejąca na butelce nazwa wódki, ikony i wizerunek zboża komunikują więcej, niż zrobiłby to nawet najlepszy marketingowy opis.

Uzasadnienie

Jury zwróciło uwagę na klasę estetycznego przekazu opakowania wódki Orkisz Royal. Ponadczasowe połączenie złota i kobaltowego błękitu kojarzy się z luksusem i sugeruje klasę trunku. Mocny wizualny przekaz został osiągnięty bardzo oszczędnymi środkami – widniejąca bezpośrednio na butelce nazwa wódki i wizerunek zboża komunikują więcej, niż zrobiłby to najlepszy marketingowy opis.