Zaznacz stronę

URBANO LED

OPRAWA OŚWIETLENIOWA

Projekt:

Zespół projektowy LUG

Marka:

Lug

Producent:

LUG Light Factory Sp. z o.o.

Na rynku od:

2014

Cena:

2470 zł netto

Edycja konkursu:

2015

Sfera:

Sfera publiczna

 

Oprawa jest przyjazna środowisku, kompatybilna z systemami kontroli oświetlenia i przynosi 60 proc. oszczędności energii w porównaniu z technologią konwencjonalną. Rozstaw słupów – możliwy nawet co 45 m. Wygoda montażu i serwisowania: regulacja kąta nachylenia oprawy w zakresie od -15 do 15 st., łatwy dostęp do osprzętu elektrycznego i modułów LED. Samoczynne oczyszczanie. Obudowa ze stopu aluminium o podwyższonej pojemności cieplnej wtryskiwanego wysokociśnieniowo, klosz z hartowanej szyby. Skuteczność oprawy – do 116 lm/W. Moc LED: 94, 144 W. Moc oprawy 100, 155 W. Temperatura barwowa 4000, 5700, 6500 K.

OPINIA EKSPERTA

Projektując oprawę, uwzględniono ważne aspekty wpływu oświetlenia na środowisko, takie jak energooszczędność i zgodność z dyrektywą Darksky. Możliwość programowania i systemowego zarządzania zapewnia ekonomiczną eksploatację. Inne zalety: solidne wykonanie, materiały wysokiej jakości, skuteczność, estetyka (minimalistyczna forma nie ingeruje w krajobraz). To nowoczesne źródło światła o wyjątkowo korzystnym stosunku jakości do ceny.

Jury przyznało nagrodę Dobry Wzór za zastosowanie energooszczędnych diod LED w projekcie lampy ulicznej, która jest przyjazna środowisku, kompatybilna z systemami kontroli oświetlenia i przynosi 60% oszczędności energii w porównaniu z technologią konwencjonalną. Jury zwróciło uwagę na solidne wykonanie, materiały wysokiej jakości, skuteczność i estetykę nie ingerującą w krajobraz. Doskonały produkt do sfery publicznej podnoszący jakość życia w mieście.