Zaznacz stronę

OLEDRIAN

Rodzina opraw

Marka:

AQUAFORM Lighting

Projekt:

Piotr Jagiełłowicz

Producent:

Aquaform Inc. Sp. z o.o.

Na rynku od:

2015

Cena:

od 3680 zł do 7900 zł w zależności od modeli i wersji oprawy

Edycja konkursu:

2016

Sfera:

Dom

Oryginalna w formie rodzina opraw Oledrian to efekt współpracy firmy Aquaform z uznanym polskim projektantem Piotrem Jagiełłowiczem oraz z gigantem świata technologicznego – firmą LG Chem. Lampy wiszące oraz kinkiety wchodzące w skład rodziny, w swojej formie odwołują się do horyzontalnych i wertykalnych linii charakterystycznych dla twórczości Pieta Mondriana, jednego z twórców neoplastycyzmu. Aluminiowe płyty o grubości zaledwie 6 mm, mieszczące w sobie panele OLED, nadają wizualnej lekkości tej z pozoru ciężkiej konstrukcji.

OPINIA EKSPERTA

Przykład udanej ucieczki przed żarówką jako źródłem światła w lampie wiszącej i w kinkiecie. Panele świetlne firmy LG Chem zostały ułożone w zrównoważoną i harmonijną kompozycję. Odejście od standardu i nawiązanie do konstruktywistycznych ideałów awangardy – tu autor powołuje się na twórczość holenderskiego malarza Pieta Mondriana, który malował kompozycje oparte tylko o pion i poziom. Połączenie Mondriana z designem – znakomite.

Jury wskazało na wyjątkowo nowatorskie i oryginalne użycie paneli OLED w lampie wiszącej i kinkiecie. Abstrakcyjna kompozycja nawiązująca do awangardowych reguł twórczości Pieta Mondriana jest przekonująca estetycznie i ekonomicznie.