Zaznacz stronę

DXW

OKNA DO DACHÓW PŁASKICH

Marka:

Fakro

Projekt:

FAKRO

Producent:

FAKRO Sp. z o.o.

Na rynku od:

2015

Cena:

od 4674 zł

Edycja konkursu:

2015

Sfera:

Dom

 

Specjalna konstrukcja o wzmocnionej nośności oraz antypoślizgowa powłoka sprawiają, że po oknie można chodzić. Jego powierzchnia nie zaburza estetyki tarasu – tworzy jedną płaszczyznę z pokryciem dachu i pozwala swobodnie korzystać z tej dodatkowej przestrzeni.

OPINIA EKSPERTA

Możliwość włączenia okna w powierzchnię tarasu w pełni zasługuje na wyróżnienie. O dostosowaniu do wymogów współczesności świadczy odpowiednio niski współczynnik przenikania ciepła, kwalifikujący okno do użytku w domach pasywnych. Liczba oferowanych rozmiarów i kolorów oprawy zapewnia swobodę w projektowaniu i dopasowanie zarówno do architektury budynku, jak i indywidualnych preferencji inwestora. Produkt innowacyjny, spełniający wszelkie kryteria dobrego wzornictwa, przeznaczony dla najbardziej wymagających. Godny polecenia jako rozwiązanie mogące nadać budynkowi nowy walor użytkowy i estetyczny. Nie ma obecnie konkurencji na rynku.

Jury wskazało na innowacyjność produktu, który pozwala włączyć okno w powierzchnię płaskiego dachu i tym samym doświetlić pomieszczenia znajdujące się pod nim. Po oknie można swobodnie chodzić nie ślizgając się bo chroni przed tym specjalna powłoka antypoślizgowa. Równocześnie ma ono wyjątkowo niski współczynnik przenikania ciepła i kwalifikuje się do użytku w domach pasywnych. Rozwiązanie nadające budynkom nowy walor użytkowy i estetyczny. Jury zwróciło uwagę, że okno DXW Fakro nie ma konkurencji na polskim rynku.