Zaznacz stronę

Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt

Książka

Marka:

Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA

Projekt:

Emilia Dziubak, Katarzyna Piętka

Zleceniodawca:

Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA

Na rynku od:

2018

Cena od:

39,90 zł

Edycja konkursu:

2019

Sfera:

Grafika użytkowa i opakowania

OPIS PRODUKTU 

Książka o kocie Homerze, który wyrusza w świat w poszukiwaniu prawdziwego przyjaciela. Historia ta jest nie tylko pretekstem do tego by zastanowić się nad tym, co w przyjaźni jest najważniejsze – pozwala dziecku zapoznać się z ciekawostkami ze świata zwierząt i roślin. Homer bowiem podczas swojej podróży ma okazje poznać niezwykłe pary: mrówki i mszyce, rybę podnawkę i rekina, sikorę i drozda, koźlarza babkę i brzozę, zawisaka powojowca i floksa oraz wiele innych stworzeń. Oryginalnym treściom towarzyszą równie oryginalne ilustracje „dokumentujące” przygody bohatera.

OPINIA EKSPERTA

W zalewie wydawnictw przeznaczonych dla dzieci, nierzadko wątpliwej jakości edytorskiej, pozycja NIEZWYKŁE PRZYJAŹNIE to prawdziwy brylant. Stworzono ją według klasycznego przepisu: przemiły zwierzęcy bohater, treść edukacyjna ubrana w zajmującą fabułę i mistrzowskie ilustracje, dostosowane do wrażliwości dziecka i jego delikatnej konstrukcji psychicznej. Ładunek pozytywnej energii zawarty w książce tworzy komfortową przestrzeń dla eksploracji zawartej w niej wiedzy i sprawia, że może ona się stać prawdziwą przyjaciółką na lata.

 

Uzasadnienie

Wyróżnienie za dbałość o najwyższej jakości wzornictwo dla najmłodszych i przekazywanie pozytywnej treści w formie artystycznej i użytkowej oraz atrakcyjnej dla dzieci. Wyróżnienie dla Wydawnictwa oraz autorek książki ilustrowanej, która w niezwykły i przystępny dla młodego czytelnika sposób łączy opowieść o ważnym elemencie życia społecznego — przyjaźni, z ciekawostkami z życia zwierząt i roślin, a przede wszystkim w sposób przemyślany i atrakcyjny wizualnie buduje pierwsze, pozytywne doświadczenia czytelnicze dzieci.