Zaznacz stronę

Most drogowy z kompozytów FRP

Most drogowy

Marka:

Com-bridge

Projekt:

Członkowie konsorcjum projektu Com-bridge

Producent:

Mostostal Warszawa S.A.

Na rynku od:

2015

Cena:

ustalana indywidualnie z klientem

Edycja konkursu:

2016

Sfera:

Publiczna

 

Prefabrykaty z kompozytów o osnowie polimerowej FRP (fiber-reinforced polymer) przeznaczone do budowy mostów drogowych. Są lekkie, łatwe i szybkie w montażu oraz wytrzymałe na rozciąganie. Mają wysoką wartość odkształceń granicznych oraz dużą sztywność. Ich zastosowanie znacząco skraca czas budowy, ogranicza wpływ pogody na harmonogram prac, jednocześnie zwiększa bezpieczeństwo i długość użytkowania obiektów w porównaniu do mostów budowanych z materiałów tradycyjnych. Rozpiętość od 12 do 24 metrów.

OPINIA EKSPERTA

Oto co może powstać, jeśli nauka i przemysł połączą swoje siły. Doskonały, innowacyjny projekt, w dodatku zrealizowany na początku tego roku w podkarpackiej miejscowości Błażowa pod kierownictwem konsorcjum Mostostalu Warszawa SA wraz z udziałem firmy Promost Consulting z Rzeszowa, Politechniki Rzeszowskiej oraz Politechniki Warszawskiej. Lekki, łatwy w transporcie i składaniu, wykonany z materiałów kompozytowych. Czekamy na kolejne realizacje.

Nagroda specjalna Agencji Rozwoju Przemysłu (przyznawana od 2015 roku) dla najbardziej innowacyjnego polskiego produktu.