Zaznacz stronę

Modernizm

Płytka ceramiczna

Marka:

Paradyż

Projekt:

Zespół projektowy Ceramiki Paradyż, Maja Ganszyniec

Producent:

Ceramika Paradyż Sp. z o.o.

Na rynku od:

2019

Cena:

od 50,43 zł do 63,96 zł/sztuka i od 129,15 zł do 154,98 zł/m2

Edycja konkursu:

2020

Sfera:

Publiczna

 

Uzasadnienie:

Jury wskazało, że przywrócenie do produkcji po latach ikonicznych modernistycznych form „gorsecików ceramicznych” przyczynia się to utrwalenia tradycji polskiego designu. Doceniono również dostosowanie płytek do wymogów i trendów współczesnych aranżacji wnętrz – poprzez dodanie nowych kształtów i formatów oraz kilku wariantów kolorystycznych.

Nagrodę specjalną Wzór Roku dla Kultury przyznaje Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, patron honorowy konkursu, dla produktu lub usługi mających wyjątkowe cechy kulturotwórcze i ułatwiających dostęp do kultury.

Uzasadnienie:

Kolekcja Modernizm, jest przykładem udanego wdrażania innowacyjnych technologii w procesie tworzenia produktu inspirowanego przedwojennym wzornictwem. Produkt ten stwarza wiele możliwości tworzenia własnych kompozycji, zarówno nowoczesnych, jak również historycznych, dzięki czemu gorseciki będą mogły pojawić się zarówno w budynkach objętych ochroną konserwatorską, jak również w nowoczesnych przestrzeniach, stanowiąc ich niebanalną, inspirującą i cieszącą oko ozdobę. W tej kolekcji znajdujemy wszystko, co powinien posiadać dobrze zaprojektowany produkt – piękno, naturalność, trwałość i użyteczność. Produkt jest dowodem wrażliwości projektantki na piękno zawarte w zapomnianych wzorach oraz prezentuje jej umiejętności przełożenia go na język współczesności.