Zaznacz stronę

Mobilny Wpłatomat

AUTO WOŻĄCE GOTÓWKĘ

Projekt:

Idea Bank

Usługodawca:

Idea Bank S.A. we współpracy z iTaxi

Na rynku od:

2015

Cena:

usługa bezpłatna dla klientów Idea Banku

Edycja konkursu:

2015

Sfera:

Usługi

 

Usługa odciąża przedsiębiorców: zmniejsza ich koszty i eliminuje ryzyko przewożenia pieniędzy na własną rękę. Specjalnie zabezpieczone antywłamaniowo elektryczne BMW i3 ma wbudowany bankomat-wpłatomat. Kierowcami są wyszkoleni pracownicy banku. Auto wzywa się przez aplikację na telefon. Można wygodnie wpłacić na konto dzienny utarg, ale także korzystać z bankomatu prywatnie. Wszystkie operacje są niemal natychmiast księgowane na koncie. Na pojazd niezarezerwowany czeka się ok. 30 min. Aplikacja działa w środowiskach iOS i Android.

OPINIA EKSPERTA

Mobilny wpłatomat skorelowany z aplikacją na urządzenia mobilne służącą jako platforma kontaktu klienta z bankiem – to pomysł odkrywczy,
przynoszący realne korzyści, a przy tym realizowany niedużymi środkami. Zapewnia bezpieczeństwo przekazywania gotówki do banku bez ponoszenia kosztów konwoju. Ze względu na dużą liczbę podmiotów obracających gotówką usługa ma potencjał dynamicznego rozwoju.

Jury doceniło odkrywczy pomysł przynoszący realne korzyści i zwiększający bezpieczeństwo i wygodę użytkowników. Specjalnie zabezpieczony antywłamaniowo elektryczny samochód na wbudowany bankomat-wpłatomat. Kierowcami są wyszkoleni pracownicy banku. Usługa zapewnia możliwość przekazywania gotówki do banku bez ponoszenia kosztów konwoju. Jury dostrzegło także potencjał rozwojowy usługi, która ze względu na rosnącą liczbą małych firm na polskim rynku ma szanse na upowszechnienie.