Zaznacz stronę

Mineral Composite

Materiał

Marka:

Marmite

Projekt:

Marmite

Producent:

Marmite Sp. z o.o.

Na rynku od:

2016

Cena od:

w zależności od produktu

Edycja konkursu:

2018

 

Kompozyt mineralny to materiał w pełni wykorzystujący niezwykłe właściwości dolomitu. Dzięki technologii opracowanej przez Marmite, skała, która powstała miliony lat temu, zamieniła się w odporne i piękne nowoczesne produkty. Połączenie dolomitu i elastycznej żywicy zapewnia odpowiednią wytrzymałość i odporność na uderzenia. Zewnętrzna warstwa to nanokatorek. Utwardzona żywica zmieszana jednorodnie z cząstkami pigmentu i kwarcu, nadaje ostateczne wykończenie i gładkość powierzchni produktu.

OPINIA EKSPERTA

Duża twardość materiału pozwala na uzyskanie cienkościennych kształtów, a wysoka zawartość cząstek mineralnych naturalnego pochodzenia oraz metoda uzyskiwania faktur inspirowanych naturalnymi materiałami zapewnia doznania, jak w przypadku obcowania z przedmiotami wytworzonymi z prawdziwego kamienia. Powłoka z nanocząsteczek, obok cech wytrzymałościowych uwarunkowanych jednorodnością materiału i zawartością substancji spajających, jest tym elementem technologicznej nowoczesności, który w aspekcie cech użytkowych stawia MINERAL COMPOSITE na czele listy materiałów nowoczesnych.

UZASADNIENIE:
Jury wskazało na doskonałe możliwości konstruowania cienkościennych form ceramiki użytkowej – wanien czy umywalek – jakie daje nowoczesny materiał Mineral Composite. To połączenie sproszkowanej naturalnej skały dolomitowej i elastycznej żywicy jest równocześnie naturalne, wytrzymałe i odporne na uderzenia.