Zaznacz stronę

LUMIA

KOSTKA BRUKOWA

Marka:

POLBRUK

Projekt:

Marek Palasz, dyrektor ds. Innowacji Technicznych, Polbruk S.A.

Producent:

Polbruk S.A.

Na rynku od:

2016

Cena od:

7,13 zł brutto

Edycja konkursu:

2017

Sfera:

Publiczna

 

Pierwsza na rynku betonowa kostka brukowa o właściwościach luminescencyjnych. Za dnia nie wyróżnia się niczym szczególnym – wygląda jak zwykła kostka i jest równie trwała jak ona. Jednak po zmroku, jej nawierzchnia lśni na niebiesko. I nie potrzebuje do tego zasilania. Wszystko dzięki wykorzystaniu kruszywa z dodatkiem luminoforów, z którego produkowane są kostki. Najlepsze efekty aranżacyjne uzyskuje się zestawiając dekor w grupach na nawierzchni lub jako uzupełnienie obwódek schodów.

OPINIA EKSPERTA

Unikalny na polskim rynku zaawansowany technologicznie materiał budowlany, który dzięki zastosowaniu specjalnych składników posiada właściwości luminescencyjne – magazynuje światło słoneczne i świeci nim w nocy. Zastosowane rozwiązanie poprawia nie tylko bezpieczeństwo, ale wzbogaca estetykę, bo świecąca w nocy kostka umożliwia tworzenie ciekawych kompozycji wizualnych. Doskonale sprawdzi się m.in. przy budowie publicznej infrastruktury drogowej, np. układaniu  bezpiecznych (szczególnie w nocy) chodników.

 

JURY przyznało nagrodę Dobry Wzór kostce Lumia POLBRUK w uznaniu jej innowacyjnych właściwości luminescencyjnych. To kostka brukowa, która dzięki obecności w swojej masie kruszywa z luminoforów świeci w nocy! Bez żadnego dodatkowego zasilania, zużywania energii – wyłącznie dzięki właściwościom materiału. Doskonałe rozwiązanie do oznaczania ścieżek rowerowych czy bezpiecznych w nocy chodników.

 

Wyróżnienie Ministra Rozwoju i Finansów