Zaznacz stronę

LENS LINE

RODZINA OPRAW OŚWIETLENIOWYCH

Marka:

AQUAFORM

Projekt:

Zespół projektowy AQUAFORM

Producent:

AQUAFORM Inc. Sp. z o.o.

Na rynku od:

2016

Cena od:

475 -­ 1650 zł

Edycja konkursu:

2017

Sfera:

Dom

 

Oświetlenie liniowe oparte na diodzie elektroluminescencyjnej – oprawy nie mają przesłony tylko modularnie ułożone soczewki. Dzięki temu użytkownik otrzymuje pełną kontrolę nad kątem świecenia lampy. To zupełnie nowa cecha liniowego oświetlenia użytkowego, charakterystyczna dotychczas głównie dla światła punktowego. Co ważne, kierunkowa optyka minimalizuje efekt olśnienia. Oprawa sprawdzi się przy iluminacji płaskich powierzchni, takich jak lustra, biurka, ciągi komunikacyjne, wyspy kuchenne czy obrazy. Dostępne z opcją bezprzewodowego sterowania.

Opinia eksperta

Innowacyjne rozwiązanie oświetlenia liniowego, zastosowane w rodzinie LENS LINE, nie tylko nadaje oprawom oryginalny i ultranowoczesny wygląd, ale też decyduje o wyjątkowych walorach użytkowych. Na zaletę ekonomiczną diod LED nakłada się jeszcze walor wysokiej efektywności kierunkowego źródła światła. Komfort zdalnego sterowania, dostępne warianty zamocowania modułów i sposób ich łączenia w ciąg, pozwalają zaspokoić większość potrzeb, zarówno w zakresie oświetlenia dekoracyjnego jak i użytkowego.

Jury wskazało na innowacyjność rozwiązania oświetlenia liniowego, w którym uwagę zwraca nie tylko ultra-minimalistyczny wygląd lamp, ale także możliwość zmiany kąta padania światła przez dowolne i castomizowane ustawienie soczewki, powodujące, że światło może padać pod czterema różnymi kątami, dając światło rozproszone lub precyzyjnie skupione.