Zaznacz stronę

Kolekcja IVE

Wanna i umywalki

Marka:

Marmite Sp. z o.o.

Projekt:

Marta Gębska

Producent:

Marmite Sp. z o.o.

Na rynku od:

2016

Cena od:

od 800 do 6000 zł

Edycja konkursu:

2018

Kategoria:

Dom

 

Na rodzinę IVE składają się: wanna, umywalka kolumnowa, dwie umywalki nablatowe, umywalka wpuszczana w blat oraz zawieszana na ścianie. Wszystkie wykonane są z Mineral Composite, którego głównym składnikiem jest dolomit. Ich powierzchnia pokryta jest warstwą nanocoat, czyli utwardzoną żywicą homogenicznie wymieszaną z pigmentem i cząsteczkami kwarcu. Wyjątkowe właściwości materiałów pozwalają na zastosowanie w produktach cienkich i precyzyjnych krawędzi, które kojarzą się z delikatnymi przedmiotami z porcelany. Projektantkę zainspirował kształt płatków tulipana.

OPINIA EKSPERTA

To wykorzystanie zalet marmurowego kompozytu w najlepszy możliwy sposób. Wypukła forma wanny i umywalek nablatowych wprowadzają do wnętrz łazienek ciepło i łagodne, organiczne kształty. Dotyczy to również umywalki stojącej o cokole zlanym z miską w jedną całość, niczym zastygnięty w przestrzeni strumień. Subtelnie odchylona krawędź, wywinięta na zewnątrz misek umywalek i wanny nadaje produktowi lekkości. Wartością jest materiał uformowany w cienkie ścianki, które pomimo pozornej kruchości są odporne na uszkodzenia i długo utrzymują ciepło.

UZASADNIENIE:
Jury wskazało na wyjątkowe walory estetyczne kolekcji Ive firmy Marmite. Umywalki i wanna wyglądają jak wyrafinowane, cienkościenne naczynia ceramiczne, a nie jak ceramika łazienkowa. Powierzchnia nanocoat sprawia, że są idealnie gładkie, więc łatwo je umyć i utrzymać w lśniącej czystości.