Zaznacz stronę

JUUN

żaluzja aluminiowa 25 mm

Marka:

ANWIS

Projekt:

Wilfried Schönbohm

Producent:

Anwis Sp. z o.o.

Na rynku od:

2019

Edycja konkursu:

2019

Sfera:

Dom

Cena:

od 20 (300mm x 300mm) do 1020 zł (1200mm x 2200mm)


OPIS PRODUKTU 

Żaluzja aluminiowa bez sznurków i łańcuszka, która może być montowana w świetle szyby, do skrzydła okiennego lub na ramie okna. Jest wygodna i bezpieczna – linki prowadzące, utrzymują równoległą pozycję do szyby podczas uchylania bądź otwierania okien. Za sterowanie osłoną odpowiadają dwie poziome rynny, górna i dolna – w zależności od ich rozmieszczenia, żaluzja może przesłonić dowolną część szyby. Użytkownicy mogą również regulować ilość światła poprzez obrót lameli. W standardzie lamele są dostępne w 85 kolorach, osprzęt do nich – w ośmiu.

OPINIA EKSPERTA

Innowacyjna konstrukcja JUUN to hybrydowa funkcjonalność, łącząca w sobie sposób działania tzw. plis i żaluzji lamelowych. Dało to możliwości użytkowania żaluzji w nowy, komfortowy sposób, uwzględniający zalety dyskretnej przesłony dolnych partii okna przy odsłoniętej górnej części. Regulacja JUUN ukryta w rynnie, sprzyja nowoczesnemu, minimalistycznemu wyglądowi. Aluminium, z którego wykonano żaluzje, jest materiałem trwałym i odpornym, co jest kolejną przewagą w stosunku do integralnych plis.

Uzasadnienie

Jury wskazało na rewolucyjny pomysł jakim jest połączenie koncepcji tradycyjnych plis i tzw. lameli – dzięki temu można żaluzją zasłonić tylko dolną część okna. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest także wyeliminowanie z obsługi żaluzji sznurków i łańcuszka – to rozwiązanie bardzo bezpieczne dla dzieci, a dorosłym użytkownikom oszczędzające złości na plączące się i nieestetyczne elementy. Dodatkową zaletą JUUN jest możliwość customizownia ich kolorów.