Zaznacz stronę

INVENTURE

DRUKARKA 3D

Marka:

Zortrax

Projekt:

Rafał Tomasiak

Producent:

Zortrax Sp. z o.o.

Na rynku od:

2015

Edycja konkursu:

2015

Sfera:

Nowe technologie

 

Kompaktowa drukarka 3D nowej generacji jest łatwa w obsłudze i nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej, choć powstała z myślą o specjalistach, którym zależy na rozwiązaniach wysokiej jakości. To pierwsza drukarka 3D z segmentu desktop, która łączy w sobie cechy urządzenia profesjonalnego i niezaawansowanego. Jej główne wyróżniki to rozpuszczalny materiał podporowy, który nie zostawia śladów na skomplikowanych elementach, oraz podgrzewana komora robocza, gwarantująca optymalne warunki stygnięcia, co zapobiega zniekształceniom.

OPINIA EKSPERTA

Drukarka służąca do małego prototypowania. Jej futurystyczna bryła z pewnością podniesie prestiż biura czy pracowni. Innowacyjne rozwiązania, specjalne materiały, precyzja działania, łatwość obsługi oraz przemyślany kompromis pomiędzy kompaktowymi wymiarami a funkcjonalnością zastrzeżoną do tej pory dla większych urządzeń – to kolejne zalety. To sprzęt bez odpowiedników na rynku. Wszystko razem pozwala przewidywać sukces handlowy.

Jury zwróciło uwagę na praktyczność i dostępność drukarki służącej do małego prototypowania 3D. Drukarka INVENTURE ma z jednej strony cechy urządzenia profesjonalnego, ale jej nieskomplikowana obsługa sprawia, że jest równocześnie urządzeniem z kategorii niezaawansowanych, co rokuje jej powszechną dostępność i powszechne użytkowanie. Jury podkreśliło także walory minimalistycznej i futurystycznej bryły, która podniesie prestiż biura czy pracowni.

 

Uzasadnienie:
Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu postanowiła przyznać nagrodę Produktu Roku w konkursie Dobry Wzór drukarce 3D firmy Zortrax i w ten sposób uhonorować firmę za duży wkład w rozwój innowacyjnych technologii. ARP S.A. od lat promuje druk 3D. W Radomiu powstaje obecnie Centrum Druku 3D, gdzie na skalę przemysłową będą wykorzystywane drukarki 3D.
Branża ta prężnie się rozwija, a firma Zortrax już dziś jest ambasadorką polskiej gospodarki na wielu zagranicznych rynkach. Prezentowany nowy produkt firmy daje nadzieję na poszerzenie dostępu do innowacyjnych rozwiązań.