Zaznacz stronę

HOBBY

KOLEKCJA UBRAŃ I AKCESORIÓW

Marka:

Pan tu nie stał

Projekt:

Projektanci odzieży: Paulina Połoz, Zuzanna Krynicka, projektanci graficzni: Bartek Bojarczuk, Maciek Polak

Producent:

Pan tu nie stał Justyna Burzyńska-Lebiedowicz

Na rynku od:

2016

Cena od:

59 -­ 319 zł

Edycja konkursu:

2017

Sfera:

Moda i akcesoria

„Pan tu nie stał” to marka odzieży w nurcie sentymentalnego powrotu do czasów PRL. Starannie wykończona odzież zrobiona jest z dobrej jakości materiałów, pochodzących z polskiej kolebki włókiennictwa – Łodzi. Ubrania są alternatywą dla globalnych marek i masowych ubrań. Grafika nadrukowana na bluzy i t-shirty o uniwersalnym kroju, powoduje, że ubrania nabierają indywidualnego wyrazu i charakteru. Adresowane  do ludzi o szerokich horyzontach, artystycznym zacięciu  i podążających za trendami.

OPINIA EKSPERTA

Seria ubrań i dodatków wykonanych lokalnie, bazujących na autorskich grafikach i wzorach drukowanych na tkaninach i dzianinach. Wzory graficzne odwołują się do różnego rodzaju hobby i nawiązują do tradycji projektowania graficznego w Polsce. Oprócz druków, zastosowano technikę produkcji dzianiny wełnianej, ze stu procentowego runa owczego, z przestrzennymi wrobieniami typograficznymi – z dzianiny tej uszyto płaszcze. Produkt dedykowany osobom ceniącym rodzime projekty graficzne, szukającym alternatywy dla odzieży produkowanej masowo.

JURY podkreśliło fenomen marki odzieżowej „Pan tu nie stał” – która poprzez odniesienie do PRL-owskich sentymentów stworzyła produkty na wskroś polskie, osadzone w naszych realiach, a równocześnie globalnie modne i osadzone w światowych trendach. Jury zwrócił o też uwagę, że „Pan tu nie stał” używa doskonałej jakości materiałów, a swoje ubrania szyje w Polsce.