Zaznacz stronę

Gry i zabawy z dawnych lat

Książka

Zleceniodawca:

Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA

Projekt:

Agata Raczyńska

Autor:

Katarzyna Piętka

Na rynku od:

2016

Edycja konkursu:

2018

 

Ta książka ma nie tylko zachęcić do podróży sentymentalnej w przeszłość, ale przede wszystkim zainspirować współczesne dzieci, aby czytały codziennie. Książka przypomina o czasach, kiedy nie było Wi-Fi. Przypomina zabawy z czasów, kiedy nie było komputerów, kablówki, a nawet i telewizora w wielu domach. Kiedy dzieci spędzały dużo czasu na dworze i po prostu bawiły się ze sobą. Kiedy osiedla nie były grodzone, kiedy biegało się po podwórku…

OPINIA EKSPERTA

Wydawnictwo Nasza Księgarnia proponuje metodę na wyrwanie dzieci z cyfrowego świata smartfonów i komputerów na rzecz tradycyjnych XX-wiecznych „analogowych” zabaw w realu. Dzięki „Grom i Zabawom” rodzice i potomstwo będą mogli przeżyć integrującą przygodę, wyzwolić uśpioną kreatywność, odnaleźć się w nowych sytuacjach, posmakować wspólnoty – wartości bezwzględnie wypieranej przez alienujący i redukujący do „profilu” cyberświat. Dziadkowie będą mogli przywołać wspomnienia z własnego dzieciństwa i zaprosić wnuki do swojego świata.

UZASADNIENIE:
Jury podkreśliło wyjątkowy wdzięk książki przenoszącej nas nie tylko za pomocą treści, ale przede wszystkim dzięki ilustracjom i grafice książki – w czasy dzieciństwa i zabaw na trzepaku. Brawa za doskonałe ilustracje i umiejętność uchwycenia ducha analogowych zabaw bez wi-fi i hot-spota.