Zaznacz stronę

„Przewodnik dla studentów od studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie”

Grafika publikacji

Projekt:

zespół wespół: Michał Drabik, Łukasz Izert, Michalina Izert, Hanna Mazurkiewicz, Kuba Maria Mazurkiewicz

Producent:

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Na rynku od:

2014

Edycja konkursu:

2016

Sfera:

Grafika użytkowa i opakowania

 

Bezpłatny przewodnik dla studentów ASP w Warszawie stanowi pomocne kompendium wiedzy dla nowych adeptów uczelni. Publikacja wyróżnia się partycypacyjnym charakterem – w badaniach oraz przygotowywaniu materiału wzięła udział szeroka rzesza studentów, czyli przyszłych odbiorców wydawnictwa. Przewodnik zawiera osobiste wypowiedzi studentów oraz uogólnione opinie pochodzące z ankiet obrazujące problemy z jakimi spotyka się początkujący student oraz praktyczne informacje pomocne w ich rozwiązaniu.

OPINIA EKSPERTA

Grafika przewodnika jest prosta i przejrzysta, przeplatana infografikami z wynikami ankiet i wskazówkami „Polaka Cebulaka”. Nawigację po przewodniku ułatwiają ikony, z których stworzono grafikę okładki. W ramach projektu została opracowana również kampania promocyjna, na którą składa ją się: plakaty, wlepki, filmy promocyjne, memy oraz identyfikacja wydarzenia w internecie – m.in. banery i strona internetowa.

Jury uznało, że przewodnik jest wyjątkowym zjawiskiem jako wydawnictwo kierowane do studentów, któremu podporządkowano czytelną komunikację wizualną. Dowód na to, że grafika może być użytkowa i bardzo użyteczna i w bardzo wydatny sposób ułatwiać przyswajanie treści i nawigowanie po nich.