Zaznacz stronę

FRANKE VITAL

Bateria filtrująca na kapsułki

Marka:

Franke

Projekt:

zespół projektowy Franke

Producent:

Franke

Na rynku od:

2019

Edycja konkursu:

2019

Sfera:

Dom

Cena:

1299 - 2899 zł

OPIS PRODUKTU 

Bateria z opatentowaną technologią filtracji kapsułkowej – nie wymaga instalowania dodatkowych urządzeń pod zlewozmywakiem ponieważ moduł oczyszczający wodę zintegrowany jest z baterią. Innowacyjny filtr kapsułkowy wystarcza do przefiltrowania 500 litrów wody, a konieczność wymiany kapsułki sygnalizuje dioda. To pierwszy w świecie system łączący aktywny filtr węglowy z zaawansowaną technologicznie membraną bioniczną. Technologia usuwa nie tylko 99,9 proc. bakterii i wirusów, ale też wyłapuje mikrocząstki plastiku, osadów i rdzy. Efektem jest woda o doskonałym smaku i zapachu.

OPINIA EKSPERTA

Węglowy filtr na wymienne kapsułki zintegrowany z baterią zlewozmywakową to innowacyjne rozwiązanie, które korzystnie wpłynie na ilość odpadów PET w gospodarstwie domowym. Użytkowanie FRANKE VITAL eliminuje szkodliwe cząsteczki polimerów, znajdujące się w butelkowanej wodzie, a także podnosi walory smakowe wody. Funkcja filtrowania została umieszczona w estetycznej obudowie, która jest stylistycznie spójna z całą baterią i zasługuje na wyróżnienie ze względu na nowoczesny wygląd i wysoką jakość wykonania.

Uzasadnienie

Jury jest pod wrażeniem doskonałej koncepcji firmy Franke, która nie tylko dostarcza użytkownikom filtrującej baterii czystą wodę bez mikroplastiku, osadów i rdzy, ale także oszczędza makro-plastiku światu czyli środowisku naturalnemu. Filtrując wodę z kranu przestajemy kupować wodę w butelkach, a plastik z butelek PET  to jeden z najbardziej obciążających środowisko śmieci.