Zaznacz stronę

FPP-V preSelect MAX

Okno dachowe uchylno-obrotowe

Marka:

FAKRO

Projekt:

Dział Badań i Rozwoju FAKRO

Producent:

FAKRO Sp. z o.o.

Na rynku od:

2019

Edycja konkursu:

2019

Sfera:

Dom

Cena:

2 600 - 4 500 zł


OPIS PRODUKTU 

Okno FPP-V preSelect MAX to rozwinięcie koncepcji poprzedniej wersji unikatowego okna uchylono-obrotowego. Jego skrzydło uchyla się aż do kąta 45°. Taki zakres otwarcia umożliwia jeszcze pełniejsze wykorzystanie stworzonej na poddaszu dodatkowej powierzchni. Zapewnia także łatwość podejścia wysokiej osoby do okna dachowego i korzystania z widoków. W nowej wersji przełącznik umieszczono w dolnej części ościeżnicy, co zwiększa komfort i łatwość obsługi. Okno cechuje wysoka energooszczędność – współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uw=0,93W/m2K dla okna z pakietem szybowym U5.

OPINIA EKSPERTA 

Godny wyróżnienia przykład wzorcowego rozwoju produktu. Innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne decydujące o sukcesie rynkowym okna zostało udoskonalone, dzięki czemu okno zyskało na funkcjonalności i ergonomii. Większy kąt uchylenia to dla użytkownika atrakcyjne rozszerzenie pola widzenia krajobrazu a nowe usytuowanie przełącznika na dole ościeżnicy oznacza wygodniejszą obsługę. Okno podąża za trendami we współczesnej architekturze, stawiającej na duże powierzchnie przeszkleń.

Uzasadnienie 

Nagroda za rozwijanie i promowanie dobrego polskiego wzornictwa, które w centrum stawia człowieka i jego potrzeby, które pamięta o kulturze materialnej — pięknie, ponadczasowości, trwałości oraz docenia wartość przestrzeni i krajobrazu — poszerza przestrzeń domu i otwiera wnętrze na otoczenie. Doceniając okno, doceniamy poszukiwanie najlepszych i najwygodniejszych rozwiązań funkcjonalnych i bezpiecznych dla użytkownika, a jednocześnie wrażliwość na estetykę, na światło i na przestrzeń. Nagroda za produkt, który materializuje wartości kultury w życiu codziennym oraz za rozwijanie myśli twórczej polskich projektantów i inżynierów, i wytyczanie nowych kierunków rozwoju architektury na świecie.