Zaznacz stronę

Door/Window Sensor, Flood Sensor, Smoke Sensor, Motion Sensor

SENSORY SYSTEMU INTELIGENTNEGO DOMU

Marka:

FIBARO

Projekt:

Maciej Fiedler

Producent:

Fibar Group Sp z o.o.

Na rynku od:

2013/2014

Cena od:

Door/Window Sensor – 179 zł netto, Flood Sensor – 229 zł netto, Smoke Sensor – 219 zł netto, Motion Sensor – 199 zł netto

 

Jury doceniło fakt, że system optymalizuje i racjonalizuje sposób wykorzystania domowych urządzeń, przyczyniając się do ograniczenia zużycia energii. Produkt wyróżnia się wysokiej jakości wykonaniem oraz nienagannym, minimalistycznym wzornictwem zgodnym z najnowszymi trendami. Zaawansowaną technologię ukryto pod obudową wykonaną z najwyższej jakości tworzywa, a spójne pod względem stylistycznym czujniki odznaczają się światowej klasy wzornictwem. Jury zwróciło uwagę, że cena systemu, która jest korzystna w stosunku do wysokiej jakości wykonania czujników oraz ich walorów estetycznych.

Uzasadnienie:
Minister Gospodarki zwrócił uwagę na to, że system sensorów Fibaro, wpisuje się w rozwijający w świecie trend domu inteligentnego, wykorzystujący najnowocześniejsze technologie informatyczne i mobilne. System Fibaro ułatwia zarządzanie domem, zwiększa komfort życia oraz przyczynia się do ograniczenia konsumpcji energii przez gospodarstwa domowe – zmniejszenie zużycia prądu w sposób pośredni ogranicza emisję CO2, którą państwa UE muszą obniżyć do 2020 roku o 20 proc. w stosunku do 1990 roku. Cztery czujniki nie tylko pozwalają zdalnie zarządzać domem z urządzeń mobilnych, takich jak smartfon i tablet, lecz również czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców, ostrzegając ich przed zagrożeniami i awariami – pożarem, zalaniem oraz włamaniem. Czujniki Fibaro to produkt powstający w Polsce i zaprojektowany przez polskich projektantów, jak również adekwatny do możliwości polskiego konsumenta.