Zaznacz stronę

ElectroTile

Blachodachówka fotowoltaiczna

Marka:

ElelectroTile

Projekt:

zespół projektowy ElectroTile

Producent:

ElectroTile Sp. z o.o.

Na rynku od:

2015

Cena od:

400 zł

Edycja konkursu:

2018

 

Produkt jest połączeniem modułu fotowoltaicznego i pokrycia dachowego. Łączy w sobie te obie funkcje, co wydajnie skraca czas wykonania elektrowni PV oraz redukuje koszty jej zakupu. Poprzez wykonanie elementu modułowego możliwe staje się bardziej efektywne wykorzystanie powierzchni dachu do produkcji energii elektrycznej ze słońca. Wykonanie modułów dwuogniowych pozwala na zwiększenie stopnia wypełnienia powierzchni dachowej oraz na osiągnięcie niepowtarzalnego efektu wizualnego.

OPINIA EKSPERTA

Ogniwa fotowoltaiczne są nie tylko metodą na pozyskanie taniej energii z odnawialnego źródła, mają też priorytetowe znaczenie dla rozwoju energetyki przyjaznej środowisku. Zintegrowanie pokrycia dachu z cienkowarstwowym elementem fotowoltaicznym, z którym mamy do czynienia w przypadku blachodachówek ETILE, owocuje nie tylko nową cenną funkcjonalnością ale też obniża koszt zakupu i montażu tradycyjnych paneli, eliminuje konieczność uwzględnienia wpływu masy całej instalacji na konstrukcję dachu i tym samym czyni to rozwiązanie powszechnie dostępnym dla właścicieli małych nieruchomości. Nie do przecenienia też są walory estetyczne tak wykonanego dachu, doskonale uzupełniającego nowoczesną architekturę.

 

UZASADNIENIE:
Jury zwróciło uwagę na ekologiczny i ekonomiczny wymiar nowego rozwiązania, które rewolucjonizuje rynek pokryć dachowych – oto mamy dwa w jednym – sposób na szybkie pokrycie dachu uzupełniony o szereg sześciu modułów fotowoltaicznych produkujących energię elektryczną.

Nagroda specjalna Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. dla najbardziej innowacyjnego polskiego produktu.
UZASADNIENIE:
ElectroTile to projekt blachodachówki fotowoltaicznej, którego innowacyjność i zastosowanie użytkowe są bezdyskusyjne. Produkt jest połączeniem modułu fotowoltaicznego i pokrycia dachowego. Oznacza to, że zamiast budować kosztowne moduły fotowoltaiczne możemy otrzymywać czystą energię za pomocą blachodachówek fotowoltaicznych. Co więcej dają one niepowtarzalny efekt wizualny. Mam nadzieję, że zachęci to coraz więcej osób do pozyskiwania taniej energii z odnawialnego źródła.