Zaznacz stronę

ELF 2

Pociąg

Marka:

PESA

Projekt:

szef zespołu, sylwetka zewnętrzna, projekt bazowy systemu zabudowy wnętrza: Bartosz Piotrowski; kabina maszynistów: Mariusz Gorczyński; warianty rynkowe wnętrza i kolorystyki: Miłosz Pszczoliński

Producent:

PESA Bydgoszcz S.A.

Na rynku od:

2017

Cena od:

w zależności od konfiguracji i warunków kontraktu

Edycja konkursu:

2018

Rodzina EMU ELF2 – to nowa linia EMU (elektryczny zespół trakcyjny) ma zastąpić funkcjonujący na rynku od 2010 pojazd ELF. W czołach zminimalizowano ilość trudno przetwarzalnych kompozytów na rzecz stali i aluminium. Poprawiono takie elementy, jak zgarniacze, posadowienie drzwi bocznych, wprowadzono jeden luk serwisowy. We wnętrzu dodano na członach skrajnych po jednym dodatkowym w stosunku do ELF. Pod kątem designu wprowadzono całkowicie nowe rozwiązania oparte o m.in. profile aluminiowe czy projektory LED.

OPINIA EKSPERTA

PESA dostarcza na rynek kolejny zespół trakcyjny na miarę XXI w., który już swoim wyglądem zewnętrznym może przynosić dumę przewoźnikowi. W ścianie czołowej dokonano bardzo korzystnych modyfikacji, dzięki którym sylwetka zyskała na spójności i nowoczesnym charakterze. Wnętrze daje poczucie przebywania w estetycznym otoczeniu o wysokim standardzie. Producent ELFA 2 dostarcza pojazdy spełniające potrzebne wymagania techniczne i normy bezpieczeństwa oraz odpowiadające oczekiwaniom podróżnych związanym z komfortem.