Zaznacz stronę

EGLAS

szkło

Marka:

Saint-Gobain Building Glass Polska

Projekt:

zespół projektowy Saint-Gobain Building Glass Polska

Producent:

Saint-Gobain Building Glass Polska

Na rynku od:

2016

Cena od:

od 790 zł m2

Edycja konkursu:

2018

 

EGLAS to nowoczesne szkło grzewcze, które zapewnia komfort cieplny wewnątrz pomieszczeń, niweluje przeciągi i poczucie chłodu. W zależności o rodzaju aplikacji i budowy szkła EGLAS może pełnić funkcje: antykondensacji, topienia śniegu komfortu termicznego, głównego ogrzewania.

OPINIA EKSPERTA

EGLAS to oryginalne i rewolucyjne rozwiązanie, podnoszące komfort cieplny w pomieszczeniach. Możliwość wyeliminowania strat ciepła przez okna, kondensacji pary wodnej i zaśnieżenia trudno dostępnych miejsc, takich jak np. okna połaciowe, czy też całościowego przejęcia funkcji systemu grzewczego, to propozycja niezwykle atrakcyjna. Estetyczne tafle szkła zamiast grzejników, wyraźne obniżenie kosztów eksploatacji budynku, uniwersalność stosowania w różnych strefach klimatycznych, to zalety stawiające EGLAS w szeregu najciekawszych wynalazków do zastosowań w budownictwie.

UZASADNIENIE:
Jury wskazało na rewolucyjność rozwiązania szkła termicznego EGLAS. Teraz możemy nie tylko niwelować parę i śnieg za pomocą podgrzewanych szyb, ale wręcz ogrzewać nimi pomieszczenia! To jeden z najciekawszych, wielofunkcyjnych wynalazków, który może zmienić oblicze współczesnej architektury.