Zaznacz stronę

DynaCook X5

gazowa płyta ceramiczna

Projekt:

Paweł Nowak i Stanisław Szyling (technika), Małgorzata Brzóska-Nowak (design)

Producent:

Dynaxo Sp. z o.o.

Na rynku od:

2010

Cena od:

3800 zł

 

Jury wskazało na unikatowości i innowacyjność rozwiązania „gaz pod szkłem” opatentowanego przez polskiego producenta. Płyta hybrydowa umożliwia korzystnie alternatywnie z zasilania gazowego lub elektrycznego. Znacząco obniża to koszty użytkowania. Kolejnym aspektem, na które zwróciło uwagę jury, jest zwiększenie bezpieczeństwa użytkownika i bardzo czytelny , prosty i intuicyjny design produktu.

 

Minister Gospodarki podjął decyzję o przyznaniu nagrody specjalnej „Wzór Roku 2011” produktowi pod nazwą „DYNACOOK X5” (gazowa płyta ceramiczna).
Projekt gazowej płyty ceramicznej firmy Dynaxo Sp. z o.o. to innowacja na skalę światową, a jednocześnie przykład dojrzałości polskiego wzornictwa. Dojrzałości producenta, który wykorzystał potencjał zespołu projektowego do stworzenia prostego i bardzo funkcjonalnego produktu, który może być wykorzystany w niemal 100% gospodarstw domowych, a jednoczenie przyczyniającego się do rozwiązania problemów energetycznych poprzez optymalizację zużycia energii oraz wykorzystanie dostępnych zasobów surowca. Świadczy jednocześnie o dojrzałości konkursu Dobry Wzór, dzięki któremu został zauważony i doceniony produkt prosty, który zapewne nigdy nie stanie się tak zwaną wizerunkową „ikoną wzornictwa”, w którym jednak został doskonale wykorzystany potencjał dojrzale rozumianego wzornictwa na którym może budować przyszłość polska gospodarka.
Produkt ten jest dobrym przykładem wykorzystania w praktyce wyników prowadzonych prac badawczo-rozwojowych, wskazujących na potencjał dla rozwoju nowych, tańszych w eksploatacji oraz praktycznych rozwiązań w dziedzinie artykułów gospodarstwa domowego.