Zaznacz stronę

DOT

Kolekcja opraw oświetleniowych

Marka:

AQForm

Projekt:

Zespół projektowy AQForm

Producent:

Aquaform Inc. Sp. z o.o.

Na rynku od:

2018

Edycja konkursu:

2019

Sfera:

Dom

Cena:

700 - 1400 zł w zależności od wersji i opcji dodatkowych

 

OPIS PRODUKTU 

W 2017 roku AQForm otrzymał nagrodę Dobry Wzór za rodzinę opraw oświetleniowych Lens Line. Omawiana seria DOT oferuje funkcjonalne, miękkie i komfortowe światło w nowoczesnej formie. Jej cechą charakterystyczną jest wewnętrzne koło, które pełni podwójną rolę: funkcjonalną i estetyczną. Umiejscowiono w nim źródło światła, ukrywając przed wzrokiem obserwatora, co niemal całkowicie eliminuje efekt tzw. olśnienia. Dzięki zróżnicowanym gabarytom oprawy – większy MAXI RING i mniejszy REVEL – pasują i do wnętrz prywatnych, i do przestrzeni publicznych, takich jak lobby czy restauracje.

OPINIA EKSPERTA

Przykład pomysłowego wykorzystania światła i obiektu, czego efektem jest produkt dający światło odbite. Takie światło nie oślepia osoby patrzącej na oprawę, a w wersji z wewnętrzną powierzchnią pokrytą złotym lakierem – relaksuje. Zastosowanie przesłony o mniejszej średnicy niż oprawa, pozwoliło na ukrycie źródła światła, pozostawiając wnętrze oprawy częściowo odsłonięte, dzięki czemu oprawa jest lżejsza wizualnie. Kolekcja sprawdzi się zarówno w domu, jak i w obiektach komercyjnych.

Uzasadnienie

Jury zwróciło uwagę na to, że lampa DOT to doskonałe i uniwersalne rozwiązanie do niemal wszystkich rodzajów przestrzeni. Źródło ekonomicznego światła LED zostało schowane tak, że nie oślepia patrzącego z dołu, czyli nie powoduje efektu olśnienia. Równocześnie światło jest odbijane i rozpraszane przez złote czy srebrne wykończenie wnętrza klosza. Jury zwróciło uwagę, że gwarancja na użytkowanie lampy to aż pięć lat – brawa za dbałość o długie życie produktu, a tym samym o środowisko!