Zaznacz stronę

TILECO

KOMPOZYTOWE DACHÓWKI I AKCESORIA DACHOWE

Marka:

TiLeCo

Projekt:

Ewa Szenic-Zaborowska

Producent:

TiLeCo Ewa Szenic-Zaborowska

Na rynku od:

2015

Cena:

dachówka 42,90 zł za m2, dachówka szczytowa 16 zł

Edycja konkursu:

2015

Sfera:

Nowe materiały

 

Dachówka kompozytowa jest trwała, dźwiękoszczelna, nietłukąca, nie zniszczy jej grad. Nadaje się do remontów starych dachów o słabszej konstrukcji (np. po zdjęciu eternitu), ponieważ przypomina ceramiczną, a jest od niej o 50 proc. lżejsza. Ma bardzo niską higroskopijność, jest więc mrozoodporna, nie porasta grzybem, mchem itp. Można ją ciąć szlifierką kątową i wiercić w niej otwory, co eliminuje konieczność stosowania dachówek specjalnych, np. wentylacyjnych. Mocowanie na drewnowkręty zapewnia odporność na porywy wiatru. Brak odpadów montażowych i transportowych.

OPINIA EKSPERTA

Użycie tych dachówek zmniejsza koszty materiałowe, transportowe i eksploatacyjne, co w połączeniu z brakiem odpadów przy montażu i wykorzystaniem do produkcji surowców z recyklingu świadczy o odpowiedzialności twórców. Unikalne właściwości produktu i szeroki zakres stosowania (także w budynkach o stylowej architekturze) mogą zrewolucjonizować rynek materiałów budowlanych i przyczynić się do korzystnej zmiany krajobrazu architektonicznego w kraju.

Uzasadnienie:
Jury wskazało na to, że użycie dachówek TILECO zmniejsza koszty materiałowe, transportowe i eksploatacyjne, co w połączeniu z brakiem odpadów przy montażu i wykorzystaniem do produkcji surowców z recyclingu świadczy o odpowiedzialności twórców. Unikalne właściwości produktu i szeroki zakres stosowania mogą zrewolucjonizować rynek materiałów budowlanych i przyczynić się do korzystnej zmiany krajobrazu architektonicznego.